Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā notika mūzikas un vizuālās mākslas konkurss “Skani, tēvu zeme!”

titulbilde        Kad daba atrāda savu viskrāšņāko tērpu un lapu lietus, saules staros skanēdams, apklāj zemi, gaidot Latvijas 100 gadi, Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā tika organizēts „II Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkursu “Skani, tēvu zeme!”, ar Latgales reģiona attīstības aģentūras Latvijas valsts meži atbalstītā „Latgales Kultūras programmas 2017” projekta, Ilūkstes novada pašvaldības un Ilūkstes novada kultūras centra atbalstu.

       Šobrīd krāšņo mākslas konkursantu darbu izstādi ir iespējams apskatīt Ilūkstes novada Kultūras centrā. Skatītājus izstādē priecē ar savu veikumu, Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas, Dagdas Mūzikas un mākslas skolas, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas, Krāslavas Mākslas skolas, J. Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas, Naujenes Mūzikas un mākslas skolas, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas, Špoģu Mūzikas un mākslas skolas, Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas, Varakļānu Mūzikas un mākslas skolas, Zilupes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi. Mākslas darbi konkursam dalās trijās grupās: grafiskie darbi, gleznieciskie darbi un aplikatīvie darbi. Katrā no šīm grupām izcili parādās darbu autoru īpašais grafiskais un gleznieciskais skatījums uz savu dzimto vietu, ko viņi vēlējās iemūžināt un parādīt mums – skatītājiem. Žūrija: Baiba Priedīte (Daugavpils Marka Rotko Mākslas centra mācību projekta vadītāja), Dace Abricka (PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” gleznošanas un mākslas vēstures pasniedzēja), Jeļena Silivanova (PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” zīmēšanas un kompozīcijas pasniedzēja) ar lielu pietāti vērtēja katra autora sniegumu, jo katrs darbs ir ar savu stāstu un māksliniecisko vērtību.

       Paldies visiem autoriem par iespēju ieskatīties viņu dzimtās puses ārēs un dvēseliski smalkajā un spilgtajā sniegumā.

N.p.k.

Vārds, uzvārds

Skola, skolotājs

Rezultāti

A GRUPA

1.

Vladislavs Grebežs

Špoģu MMS, Anita Karpenko

1. vieta (glezniecība)

2.

Elizabete Vīderholda

J. Graubiņa Līvānu MMS,

1. vieta (aplikācija)

3.

Madara Kļaviņa

Baltinavas MMS, Sandra Bukša

1.vieta (grafika)

4.

Anastasija Grahoļska

Zilupes MMS, Anita Lukača

2. vieta (aplikācija)

5.

Laine Mežale

Baltinavas MMS, Sandra Bukša

2.vieta (grafika)

6.

Dagnija Valaine

Ilūkstes MMS, Ingūna Liepa

2.vieta (glezniecība)

7.

Evelīna Marinska

Varakļānu MMS, Lāsma Lempa

3.vieta (grafika)

8.

Odrija Purvinska

Ilūkstes MMS, Lelde Kudziņa

3.vieta (glezniecība)

       
   

B GRUPA

 

1.

Sanija Poplovska

Špoģu MMS, Anita Karpenko

1.vieta (grafika)

2.

Viktorija Zuboviča

Krāslavas MS, Irēna Pauliņa

1. vieta (aplikācija)

3.

Anna Ivanova

Zilupes MMS, Anita Lukača

2. vieta (aplikācija)

4.

Ruslana Zdanovska

Špoģu MMS, Vita Kāpstiņa-Tuče

2. vieta (glezniecība)

4.

Valērija Ivanova

J. Graubiņa Līvānu MMS, Solvita Cīrule

2.vieta (grafika)

5.

Meldra Kokina

Naujenes MMS, Anita Karpenko

3.vieta (glezniecība)

6.

Jeļizaveta Meļņikova

Zilupes MMS, Anita Lukača

3.vieta (aplikācija)

7.

Mareks Supe

Baltinavas MMS, Sandra Bukša

3.vieta (grafika)

       
   

C GRUPA

 

1.

Daira Circene

Baltinavas MMS, Sandra Bukša

1.vieta (grafika)

2.

Sindija Veigure

J. Graubiņa Līvānu MMS, Solvita Cīrule

2.vieta (grafika)

3.

Linda Fokina

J. Graubiņa Līvānu MMS, Solvita Cīrule

3.vieta (grafika)

       

 

        Konkursā piedalījās 12 mūzikas un mākslas skolas ar 84 vizuāli plastiskās mākslas darbiem un 9 mūzikas un mākslas skolas ar 33 dalībniekiem vokālajā konkursā.

      Vokālo konkursu vērtēja Andžella Goba (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra soliste), Jevgenijs Salna (Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas vokālais pedagogs, vokālās mūzikas izglītības programmas un vokālās nodaļas vadītājs), Ieva Lazdāne (Aglonas Bazilikas Kora skolas direktore, kordiriģente). Pēc konkursa vokālās mūzikas skolotājiem bija iespēja piedalīties Andžellas Gobas meistarklasē par tēmu „ Dziedāšanas metodes vokālo problēmu risināšanai ar 7.-16. gadus veciem bērniem”.

      Mākslas pedagogi Daina Meškovska un Lelde Kundziņa vadīja radošās darbnīcas vokālā konkursa dalībniekiem, kuru veidotie darbi, droši vien, tagad rotā pašu mājas.

     Vokālistu sniegumu ar atzinīgiem vārdiem novērtēja visi žūrijas komisijas locekļi. Īpašs „paldies” pedagogiem par ieguldīto darbu un audzēkņiem par vokālo sniegumu izskanēja no Andžellas Gobas. Satiekoties mazpilsētu un lauku skolām, šādos konkursos ir gandarījums par iespēju piedalīties vienlīdzīgā konkurencē, kur izkristalizējas īpašais talants ar darba ieguldījumu rezultāta sasniegšanai. II Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkursā “Skani, tēvu zeme!” piedalījās arī ciemiņi no Lietuvas Rokiškio Rudolfo Lumano mūzikas skolas, kas ienesa savu krāšņo akcentu vokālas mūzikas konkursā. Jauki bija vērot arī pedagogu savstarpējo komunikāciju un pieredzes apmaiņu. Viņu ieguldītais darbs ļoti labi parādījās audzēkņu rezultātos, kuru konkurence šogad bija īpaši liela. Vokālais sniegums visās vecuma grupās aizkustināja ne vien žūrijas locekļus, bet arī skatītājus. Katrs dalībnieks dziedāja Latgales vai Sēlijas novada tautas dziesmu a capella un Latviešu komponista oriģināldziesmu vai tautas dziesmas apdari ar patriotisku tematiku (dzimtene, brīvība, tēva novads, daba, u.t.t.).       Augstāko punktu skaitu A grupā ieguva Undīne Kromāne 1. vieta (22,33 punkti, Dagdas MMS, skolotāja Olga Šalajeva), Annija Leikuma 1. vieta (22,33 punkti, Aglonas BKS, skolotāja Iveta Soldāne, KCM Jacinta Ciganoviča), Anastasija Vorslovāne 1. vieta (22,00 punkti, Ilūkstes MMS, skolotāja Inga Ašķeļaņeca, KCM Tatjana Dvorecka), Ksenija Ļešķeviča 2.vieta (21,67 punkti, Ilūkstes MMS, skolotāja Inga Ašķeļaņeca, KCM Tatjana Dvorecka), Miķelis Vāsulis 2.vieta (20,67punkti , Ilūkstes MMS, skolotāja Daina Paukšte, KCM Tatjana Dvorecka), Amanda Rudzīte 3. vieta (19,00 punkti, Pļaviņu MS, skolotāja Iveta Bērziņa), Niks Gordijenko 3. vieta (18,67 punkti, Špoģu MMS, skolotāja Svetlana Golubeva, KCM Jūlija Kamenska), Alberts Stremjanovs 3. vieta (18,33 punkti Aglonas BKS, skolotāja Irēna Ļeonova, KCM Jacinta Ciganoviča), Luīze Teterovska 3. vieta (18,33 punkti Pļaviņu MS, skolotāja Iveta Bērziņa)

        Augstāko punktu skaitu B grupā ieguva Patrīcija Reščenko 1. vieta (22,67 punkti, Aglonas BKS, skolotāja Irēna Ļeonova, KCM Jacinta Ciganoviča), Aivars Eisaks 1. vieta (22,67 punkti, Dagdas MMS, skolotāja Olga Šalajeva), Kamila Makarova 1. vieta (22,67 punkti, Ludzas MPS, skolotāja Lolita Greitāne, KCM Inga Afanasjeva), Laura Svikša 2. vieta (21,00 punkti, Viļānu MMS, skolotāja Biruta Brūvele, KCM Lāsma Inkina), Elīna Gerasimova 2. vieta (19,67punkti, Ilūkstes MMS, skolotāja Daina Paukšte, KCM Tatjana Dvorecka)

        Augstāko punktu skaitu C grupā ieguva Artūrs Grigulis 1. vieta (23,33punkti, Aglonas BKS, skolotāja Iveta Soldāne, KCM Jacinta Ciganoviča), Kamilla Jepremjana 1. vieta (23,33punkti, Ludzas MPS, skolotāja Evita Podoļeca, KCM Inda Afanasjeva) Agnese Mašņikova 1. vieta (23,33punkti, Ludzas MPS, skolotāja Lolita Greitāne, KCM Inda Afanasjeva ), Inguna Žigure 2. vieta (20,33 punkti A. Žilinska Jēkabpils MS Aknīstes filiāle, Madara Ozoliņa, KCM Viola Jasmane ), Evelīna Rusecka 2. vieta (20,00 punkti, Ilūkstes MMS, skolotāja Daiga Martinsone, KCM Tatjana Dvorecka).

      Šis konkurss parādīja, ka ir interese arī citu, blakus esošu valstu mūzikas skolām piedalīties šāda veida konkursā, kas ir liels gandarījums organizatoriem. Gribas cerēt, ka nākošais – III Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkursu “Skani, tēvu zeme!” notiks kā Starptautiskais konkurss ne tikai vokālās mūzikas, bet arī vizuālās mākslas kontekstā. Nākošā gada oktobrī Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss “Skani, tēvu zeme!” gaida jaunus dalībniekus. Uz tikšanos Ilūkstē!

0001

0022

DSCN0410

DSC 0103

DSC 0148

DSC 0159

DSC 0201

DSC 0289