Ilūkstes evaņģēliski luteriskā draudze aicina uz ērģeļmūzikas koncertu

 Ergelmuzika okt      22. oktobrī plkst. 15.30 Ilūkstes evaņģēliski luteriskajā baznīcā varēsim baudīt Ērģeļmūzikas koncertu ērģelnieka Jāņa Pelša izpildījumā. Programmā: Johana Sebastiana Baha, Johana Pahelbela, Luī Vjerna skaņdarbi.

       Augusta vidū Ilūkstes evaņģēliski luteriskajā baznīcā tika uzstādītas dāvinātās, no Dānijas pilsētas Ūras (Uhre) atvestās ērģeles. Darbus veica Ugāles ērģeļbūves darbnīcas meistari mācītāja un ērģeļbūves meistara Jāņa Kalniņa vadībā. Darbus bija iespējams veikt, pateicoties Ilūkstes novada domes finansējumam un kādas draudzes locekles mērķziedojumam. Sirsnīgs paldies! 20. augustā ērģeles tika iesvētītas un pirmo reizi skanēja dievkalpojumā. Tagad ir iespēja dzirdēt šo instrumentu arī profesionāla ērģelnieka koncertā.

 

Par ērģelnieku Jāni Pelši:

Ērģelnieks Jānis Pelšs (1980) Latvijas Mūzikas akadēmijā studējis profesores Vitas Kalnciemas ērģeļklasē. 2005. gadā ieguvis maģistra grādu ērģeļspēlē. Meistarību papildinājis Lēfstabrukas un Zalcgiteres-Ringelhaimas ērģeļakadēmijās, kā arī Hamurgas Mūzikas un teātra augstskolā. Mācījies arī ērģeļbūves pamatus Alvja Melbārža mūzikas instrumentu darbnīcā. Jānis Pelšs ar solokoncertiem uzstājies Rīgas Domā, Sv. Jāņa baznīcā un citās Latvijas baznīcās. Muzicējis Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Krievijā, Vācijā un Lietuvā.