Ilūkstes 1.vidusskolas skolnieks Elvis Ancāns vasarā dosies uz Ameriku

Ilūkstes 1.vidusskolas skolnieks Elvis Ancāns vasarā dosies uz Ameriku

     Ilūkstes 1.vidusskolas 11.b klases skolnieks Elvis Ancāns šajā vasarā apmeklēs ASV, jo, piedaloties  konkursā  „BAFF Līderības Akadēmija”, kas sniedz iespēju pavadīt vasaru ASV, 1004 dalībnieku konkurencē  ir ieguvis vienu no trīsdesmit vietām, lai piedalītos šajā pasākumā.

     Jaunieši, kas šobrīd mācās 11. klasē, tika aicināti pieteikties bezmaksas vasaras programmai BAFF Līderības Akadēmija, kas sniedz iespēju pavadīt vasaru ASV, iegūstot neaizmirstamu pieredzi, uzlabot angļu valodas zināšanas un iepazīst Amerikas kultūru.

     Līderības Akadēmija ir konkursa programma vidusskolas 11. klašu skolēniem, kuriem piemīt līdera īpašības – entuziasms, drosme, mērķtiecība. Palīdzot izstrādāt katram savu projekta ideju, iesaistītie skolotāji no ASV veicina interesi par uzņēmējdarbību, iedvesmo un iedrošina jauniešus realizēt savu līdera potenciālu. Akadēmija tiek organizēta ASV pilsētā Portlendā, Meinas štatā, kur jaunieši trīs nedēļas pavadīs universitātes pilsētiņā, lai apgūtu līderības prasmju kursu. Pirms atgriešanās mājās skolēniem tiks organizēta nedēļu ilga ekskursiju programma uz Ņujorku, Bostonu un Vašingtonu, gūstot plašāku ieskatu ASV kultūrā, vēsturē un uzņēmējdarbībā. Programmā iesaistītie mācībspēki un programmas saturs tiek veidots sadarbībā ar ASV lielāko izglītības apmaiņas organizāciju Council on International Education Exchange (CIEE).

     Dalība Līderības Akadēmijā ir bez maksas. Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds segs visus skolēnu ceļošanas, dzīvesvietas, ēšanas, veselības apdrošināšanas un transporta izdevumus.

    Lai piedalītos konkursā, Elvim  bija jāaizpilda pieteikuma anketa angļu valodā, jāsagatavo atbildes uz pieciem ar līderību un motivāciju saistītiem jautājumiem un jāsagatavo sekmju izraksts. Labākie kandidāti tika aicināti uz intervijām klātienē, kuru laikā tika izvēlēti programmas dalībnieki.

     Pieteikties dalībai Līderības Akadēmijā tiek aicināti jaunieši no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, kas ir mērķtiecīgi, ar interesi par uzņēmējdarbību un labām sekmēm skolā un kas vēlas atklāt savus talantus.