Godalgotā izrāde „Vērpete” viesosies Bebrenē

217 l Verpete    Pēc pirmizrādes festivālā „Homo Novus” 2015. gadā un iegūtās 2015./2016. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvas jauno un talantīgo horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona kopdarbs „Vērpete” dodas viesizrādēs pa Latviju, piedaloties brīnišķīgam mūziķu sastāvam – Mārtiņam Miļevskim (vibrofons) un Rihardam Lībietim (ģitāra). 13. augustā plkst. 19.00 izrāde notiks Bebrenē, sporta laukumā pie vidusskolas (ieeja bez maksas).

   Izrādes „Vērpete” pamatā ir tautas melodiju ritmiskās struktūras. Sākot ar vienu kustību un turpinot to attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai. Kā dabā, kur vērojot stihiju, gandrīz fiziski var sajust tās spēku, šī izrāde iedarbojas ar fascinējošu dinamiku, kas pakļauj ne tikai dejotājus, bet arī skatītājus.

Viesizrādes rīko Latvijas Jaunā teātra institūts, un tās ir daļa no starptautiskā projekta [DNA] programmas. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, ES programma „Radošā Eiropa”, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra”, Latgales vēstniecība „GORS”, festivāls „Sansusī”.

Vairāk informācijas – Latvijas Jaunā teātra institūta majaslapā.