Noskaidroti Daugavpils deju apriņķa deju kolektīvi, kuri uzstāsies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

Noskaidroti Daugavpils deju apriņķa deju kolektīvi, kuri uzstāsies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

    Ir sācies intensīvākais laiks ceļā uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem – skates, kurās tradicionāli tiek pārbaudīta koprepertuāra apguve un noskaidroti Svētku dalībnieki.

     XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzveduma „Māras zeme” un koncerta „Vēl simts gadu dejai” deju kolektīvu repertuāra apguves un svētku dalībnieku atlases skates ievadīja Rīgas kolektīvu skates, kas notika no 23. līdz 25. februārim VEF Kultūras pilī. Koru nozares skates sāksies 17. martā Rīgā, savukārt pūtēju orķestru skate notiks 10. un 11. martā Ogrē.

    Latgales deju kolektīvu repertuāra  pārbaudes sešās skates deju lieluzvedumam „Māras zeme” un Latviešu skatuvisko deju koncertam „Vēl simts gadu dejai” (II Deju programma) piedalīsies teju 2000 dalībnieku.

   4. martā Daugavpils deju apriņķa deju kolektīvu skate notika Ilūkstes novada kultūras centrā. Piedalījās deju kolektīvi no Daugavpils pilsētas, Ilūkstes un Daugavpils novadiem: Ilūkstes novada kultūras centra  jauniešu deju kolektīvi „Ance” un „Labrīt”, vecākās paaudzes deju kolektīvs „Ozolzīles”, Dvietes pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs, Pilskalnes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs, Ilūkstes 1. vidusskolas deju kolektīvs „Ance”, Daugavpils novada Nīcgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Lakši” un Līksnas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Daugaveņa”. Varam būt ļoti priecīgi un lepni, jo parādot augstu sniegumu, visi mūsu novada deju kolektīvi ir ieguvuši iespēju doties uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kas šogad Rīgu pieskandinās no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

    

    Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi „Swedbank”, „Elektrum”, „Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), kā arī atbalstītāji „Rimi”, „Squalio” un „Circle K Latvia”.

 

Foto: Sarmīte Bogdanoviča