Februāra norišu kaleidoskops Ilūkstes Sadraudzības vidusskolā

IMG 4792      Ilūkstes Sadraudzības vidusskolā februāris ir bijis jaunu meklējumu un apliecinājumu mēnesis, kas kārtējo reizi pierāda visa kolektīva gatavību jauniem izaicinājumiem.

  Skolā ir sākusies jauna tradīcija – Lasīšanas zibakcija”. Katru trešdienu garajā starpbrīdī skolēni un skolotāji lasa grāmatas, žurnālus vai avīzes. Patīkami apzināties, ka visus vieno lasītprieks!

6. klases skolniece Evelīna Rusecka ieguva Atzinību par piedalīšanos Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes organizētajā dzejoļu konkursā Atstarotājs – mans un Tavs draugs”.

11. februārī 4. klases un 7.-9. klašu skolēniem notika tikšanās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvi Andreju Skripko sakarā ar vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruņa 112 dienu, kuras ietvaros skolas jaunieši tika iepazīstināti ar pareizu rīcību ārkārtas situācijās, pārskatāmi uzzināja, cik svarīgi ir laicīgi ziņot par negadījumu, nevis to vispirms uzfilmēt un ievietot sociālajos tīklos. Tikšanās laikā tika izspēlētas arī nestandarta situācijas, tika dāvināti informatīvi bukleti Vai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?”

14. februārī Ilūkstes novada kultūras centrā notika izglītības iestāžu dziedošo kolektīvu koncerts Dāvāsim dziesmu no sirds Latvijai”. Koncertā piedalījās 1.-4. klašu un 5.-9. klašu skolēnu kori. Paldies skolotājai Daigai Martinsonei par skolēnu sagatavošanu koncertam!

15. februārī Ēnu dienu 2017” ietvaros novada pašvaldībā viesojās un speciālistus ēnoja” 23 novada skolu skolēni. Mūsu skolu pārstāvēja: Anastasija Mašņuka, Zlata Bjalkovska, Sanda Pilace, Žaklīna Reine, Aleksejs Hromcovs, Oļesja Lazdāne un Līga Semjonova. Skolēniem tika piedāvāta iespēja uzzināt par Ilūkstes novada pašvaldības darbinieku ikdienas darba specifiku, uzdot jautājumus domes priekšsēdētājam Stefanam Rāznam, lai uzzinātu par novada attīstības stratēģiju.

16. februārī skolas administrācija un klases audzinātāja Līga Kūliņa aicināja nākamos pirmklasniekus un viņu vecākus uz tikšanos, kuras laikā skolas direktore Alite Kudiņa prezentācijas veidā iepazīstināja ar skolas iespējām un tradīcijām, tad sekoja ekskursija pa skolu, īss apsveikuma koncerts. Ciemiņi tika iepriecināti ar dažādiem pārsteigumiem. Noslēgumā katrs nākamais pirmklasnieks dāvanā saņēma burvju pildspalvu” ar skolas nosaukumu un bukletu par skolu.

Visi interesenti tiek aicināti uz nodarbību Ilūkstes Sadraudzības vidusskolā 31. martā plkst. 14.00. Mēs Jūs gaidām, būs patīkami pārsteigumi!

17. februārī 7. klases skolniece Gabriela Hukere piedalījās Daugavpils valsts ģimnāzijas organizētajā XI Atklātajā olimpiādē vācu valodā 10.-12. klašu skolēniem (iesācējiem), kurā ieguva 2. vietu. Arī 2. vietu Gabriela ieguva starpnovadu olimpiādē Līvānos. Sveicam Gabrielu! Paldies skolotājai Sņežanai Želtiševai!

21. februārī skolā 9.-12. klasēm notika konkurss Erudīts 2017”. Dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus konkursā, kur pamattēmas bija Latvijas izcilās personības un notikumi kultūrā un sportā. Izcilus rezultātus aso prātu cīņā parādīja visas komandas, taču 1. vietu un ceļojošo kausu ieguva 11. klases Dzeltenā komanda (A. Jelinska, Ž. Reine, K. Kārkliņa)

22.-24. februārī skolā notika Projektu dienas. Pirmajā dienā 5.-9. klašu skolēni gatavojās vides spēlei Zaļais Riču Raču”, otrajā dienā norisinājās saspēle starp novada skolu komandām, kuras pavadīja un kuru sadarbības norisi kontrolēja izglītojamo pašpārvalde skolotājas Valdas Namiņas vadībā. Trešā diena tika veltīta dažādu pilsētas objektu iepazīšanai, kā arī veiktā darba izvērtēšanai. Var piebilst, ka savukārt 1.-4. klases skolēni mācījās, kā dažādus izejvielas materiālus izmantot otrreizēji, no tiem pagatavojot interesantus darinājumus.

28. februārī novada mērogā notika skolēnu radošo darbu konkurss angļu valodā 7.-9. klasēm, kurā 1. vietas ieguva Gabriela Hukere un Aleksejs Formanickis, 2. vietas Alīna Vasiļjeva un Angelīna Goršanova. Sveicam uzvarētājus! Paldies skolotājai Natālijai Besprozvannajai!


Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas

latviešu valodas un literatūras skolotāja

Zinaīda Ķedere

       

IMG 4705

IMG 4801

IMG 4818

IMG 4827

IMG 4831

IMG 4832