Eglaines un Šēderes pagastu bērni nosvinējuši Bērnības svētkus

IMG 3842      Šīs vasaras karstākajā dienā, 12. augustā, Šēderes pagasta kultūras namā kopā sanāca Eglaines un Šēderes pagastu ģimenes, kur Bērnības svētkos tika sveikti mūsu jaunākie novadnieki – jubilāri, kuri šogad svin savu pirmo jubileju.

      Ir laiks pamazām māt ardievas draiskām bērnu dienām un iepazīt plašāku pasauli sev apkārt. Līdz ar pirmajiem soļiem Šēderes kultūras namā bērni savā sirsniņā juta trīsas – kādam bija aukstas rokas, citam trīcēja ceļgali, sejiņās nemanot ieviesās svinīga nopietnība… Tā bija nedrošība, kad bija jāpalaiž vaļā zināmās vecāku rokas, jo saulainās bērnības slieksnis tika pārkāpts, un tās bija pirmās jausmas lielo bērnu dzīvē.

Skaistajam Bērnības svētku pasākumam bija saposušās un atkal savienojušās ģimenes un paaudzes. Kad jubilāri bija ieņēmuši savas goda vietas, drīz vien tie sveica savus vecākus un teica paldies par jauko bērnību, par šo dienu. Krustvecāki lielajās hortenziju šūpolēs tradicionāli iešūpoja bērnus lielajai dzīvei, bet vecāki tika aicināti apliecināt „Bērnības svētku viesu grāmatā” mīlestību, uzticību un ticību sava bērna gaišajai nākotnei. Kad bērni tika saņēmuši gaidītās dāvanas, kas svētkos ienesa vēl lielāku prieku, sirsnīgus vēlējumus teica Eglaines un Šēderes pagasta pārvaldes vadītāja Marta Petrova. Muzikālo sveicienu svētkos bija sagatavojusi Kristīnes Sutiņas-Zutiņas ģimene. Svētku noslēgumā bērni savā starpā iepazinās, sadraudzējās jautrās rotaļās un pie kopīga svētku galda.

     Liels paldies Martai Petrovai, Kristīnei, Gabrielai un Laurai Sutiņām-Zutiņām, paldies Šēderes pagasta bibliotēkai par jaukajiem svētku sveicieniem bērniem. Šie bija skaisti un pavisam noteikti – neaizmirstami svētki.

 

 

IMG 3849

IMG 3875

IMG 3907

IMG 3915

      Teksts un foto- Zanda Lisovska, Eglaines pagasta KN