Dzejas dienās Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēka rīkoja tikšanās pasākumus

IMG 0258     Septembris Latvijā bija Dzejas dienu mēnesis. Tieši septembrī bibliotēkā ir īpaši jūtama dzejas klātbūtne – ar izstādēm, pasākumiem un tikšanās reizēm. Šogad bērnu bibliotēku apmeklēja pirmsskolas izglītības iestādes Zvaniņš” audzēkņi, bet novada kultūras centrā mazajiem lasītājiem bija iespēja tikties ar iemīļoto rakstnieci Vitu Štelmaheri.

Bibliotēkā viesojās bērnudārza vecākā grupa Lācēns” ar skolotājām Ilonu Kūliņu un Vitu Vanaģeli, sagatavošanas un vecākā grupa Rūķītis” ar skolotājām Valentīnu Petrovsku un Litu Paluhu un sagatavošanas grupa Zaķēns” ar skolotāju Daci Krievāni. Bērni iepazinās ar bibliotēku, skaitīja dzejoļus un skatījās animācijas filmiņas, kuru pamatā ir latviešu dzejnieku dzejoļi. Grupiņas Zaķēns” bērni bibliotēkai uzdāvināja pašu veidotu Rudens bilžu grāmatu”.

20. septembrī Ilūkstes novada kultūras centra lielajā zālē notika tikšanās ar iecienīto bērnu rakstnieci Vitu Štelmaheri un viņas četrkājaino draugu un grāmatu varoni, burvīgo suņuku Rafī. Rakstniece ir vairāku grāmatu autore, no kuriem pazīstamākās ir Piglas stāsti”, Uzmanību! Rafī nāk!”, AnneMarija. Nežēlīgās gadsimtnieku spēles”, ka arī grāmatas bērniem par Latviju un Latvijas dabu. Uz tikšanos tika aicināti visi novada 5.–6. klašu skolēni.

Vita Štelmahere ir ne vien lieliska rakstniece, laba stāstītāja, bet arī sirsnīgs cilvēks. Tikšanās noslēgumā bērniem bija iespēja uzdot rakstniecei jautājumus un saņemt uz tiem atbildes.

Paldies visiem, kas piedalījās Dzejas dienu pasākumos!

 

Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēkas bibliotekāre

Biruta Millere

 

IMG 0292

IMG 0324

IMG 0353

IMG 0356

IMG 8658

IMG 8664

IMG 8692

SCAN0092