Dvietes palienē izskanējusi „Dabas koncertzāle”

titulbilde       17. jūnijā Dvietes palienē notika unikāls, līdz šim nebijis pasākums – Vides mūzikas koncerts „Dabas koncertzāle”. Vērienīga skatuves scenogrāfija, tieši šim pasākumam radīta mūzika, dažādās zinātniskās, radošās darbnīcas un īpaša atmosfēra liek gadu no gada uz šo pasākumu doties vairākiem tūkstošiem interesentu.

Kā jau iepriekš tika ziņots, „Dabas koncertzāle” tiek organizēta ar mērķi palielināt sabiedrības izpratni par ES aizsargājamiem biotopiem un pareizu to apsaimniekošanu, tā top zinātnes un mākslas saskarsmē – zinātnieki, mūziķi, dzejnieki, fotogrāfi un filmu autori kopīgi veido izrādi, kuras galvenais varonis ir daba. Kopš 2006. gada „Dabas koncertzāle” risinājusies jau septiņpadsmitās pašvaldībās, pievēršot uzmanību konkrētai sugai dabā un caur to pastiprinot sapratni par dabas aizsardzības pasākumiem šīs sugas specifiskā biotopā. Par šī gada „Dabas koncertzāles” varoni tika izraudzītas palieņu pļavas un dižslieka. Pasākums kārtējo reizi ļāva pārliecināties, cik varena un daudzveidīga ir daba, soli pa solim izzinot mazās, no skata necilās sliekas dzīvi. Ar apbrīnu nācās secināt šīs mazās radības lielo nozīmi lielajā dabas apritē.

Pasākuma laikā Bebrenē pie dzirnavām tika organizēta īpašā „Dabas koncertzāles” kafejnīca, amatnieku, mājražotāju tirdziņš. Dzirnavās bija iespēja apskatīt izstādi par „Dabas koncertzāles” norisi citās vietās, savukārt bērnu priekam darbojās piepūšamo atrakciju pilsētiņa. Dvietes palienē ikkatru sagaidīja radošās darbnīcas, tostarp Dvietes palienes telts, kurā interesenti ne tikai iepazinās ar palienē sastopamajiem augiem un dzīvniekiem, bet arī locīja mēli sēļu valodā. Šogad pasākumā viesojās arī mūsu valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš ir ne tikai apmeklējis „Dabas koncertzāles pasākumus kopš tās pirmsākumiem 2006. gadā, bet ir arī Dabas koncertzāles patrons.

Pasākuma kulminācija tika piedzīvota, iestājoties tumsai, kad kopā ar tūkstošiem cilvēku caur mūzikas un gaismas spēli izdzīvojām stāstu par dižsliekas dzīvi. Emocionāli un piepildīti… Tie bija īsti svētki Dvietes palienē, kas vienuviet pulcēja nebijušu skaitu cilvēku. Pateicamies „Dabas koncertzālei” un visiem projektā iesaistītajiem!

Vairāk foto – vietnē manabebrene.lv un http://skaties.lv/izklaide/kultura/foto-ar-neatkartojamu-koncertu-dvietes-paliene-godina-augsnes-dizslieku/#foto-1046495

    VIDEO: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/19.06.2017-dabas-koncertzale-ieskandina-dvietes-palieni.id100258/

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10