Dvietes muižā apskatāma izstāde „Kultūrvēsturiskais mantojums – trauki senāk un tagad”

titulbilde        29. septembrī Dvietes pagasta muižas ēkas telpās biedrība „Dvietes vīnogas” organizēja projekta noslēguma pasākumu un izstādi „Kultūrvēsturiskais mantojums – trauki senāk un tagad”. Dvietes muiža sanākušos sagaidīja sveču gaismā, kas vietai rada īpašu atmosfēru.

  Pasākuma gaitā, izstaigājot telpas, muižas apmeklētāji baudīja gan muzikālos un dejas priekšnesumus, gan ieguva informāciju par ēkas vēsturi un projekta ietvaros veiktajiem darbiem.

Atjaunojot Dvietes muižas ēku, tiek radīta sabiedriski nozīmīga vietējās kopienas aktivitāšu vieta Dvietē ar neatkārtojamu identitāti, ar spēju aktivizēt vietējo sabiedrību un dažādot kultūras pasākumus Dvietē. Muižas ēkas saglabāšanas darbi nodrošinās vietējās nozīmes kultūrvēsturiskā pieminekļa saglabāšanu un aktīvu izmantošanu. Dvietes muižas ēka būs jauns tūrisma apskates objekts, daudzpusīgi izmantojams objekts, kas kalpos sabiedriskiem mērķiem.

Arī šajā reizē, 29. septembra vakarā, muižas telpās iedzīvojās jauna izstāde „Kultūrvēsturiskais mantojums – trauki senāk un tagad”, kur ir aplūkojamas dvietiešu un novadnieku trauku kolekcijas. Izstādē aplūkojama bijušā dvietieša Ēvalda Točkas, Bebrenes biedrības „Sēlenes”, Dvietes senioru deju kopas „Saulespuķes” un citu autoru kolekcijas. Trauki, kas pārmantoti no vecvecmāmiņām, un trauki ar pavisam nesenu vēsturi – tas viss vienuviet.

Ja kāds vēl nav paguvis aplūkot izstādi un klātienē sajust muižas ēkas auru, aicinām viesos (iepriekš sazinoties ar Vandu Gronsku, tālr.: 26369215)!

 

 

Šogad biedrība „Dvietes vīnogas” īstenoja Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansētā atklātā konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam 19.2. apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” 19.2.2. aktivitātes „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu „Dvietes muižas ēkas atjaunošana” (projekta Nr. 16-03-AL28-A019.2201-000033). Projekta gaitā tika veikta ēkas jumta pilnīga nomaiņa, pamatu nostiprināšana, logu nomaiņa, ārdurvju nomaiņa u. c. darbi, kurus veica SIA „Jēkabpils PMK”. Projekta kopējās izmaksas – EUR 47 326,49, no kuriem 10% līdzfinansējumu piešķīra Ilūkstes novada pašvaldība.

 

 

2 (1)

3 (1)

IMG 8153

IMG 8158

IMG 8170

IMG 8184

IMG 8204

IMG 8229

IMG 8244

IMG 8303