Subatē nosvinēti Brīvības ielas svētki

Subatē nosvinēti Brīvības ielas svētki

   Atzīmējot Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas gadskārtu, subatieši vienojās kopīgos Brīvības ielas svētkos. Svētkus aizsāka gājiens pa Brīvības ielu no Subates vecā ozola un jaunā Latvijas simtgades ozoliņa pilsētas centrā.

     Dodoties pa ielu, pasākuma dalībnieki ieklausījās Subates bibliotēkas bibliotekāres Anitas Šapalas, Subates kultūras nama vadītājas Guntas Okmanes un Subates pārvaldes vadītājas Sofijas Glūmānes stāstījumos par ievērojamiem cilvēkiem, kas dzīvojuši šajā ielā, vēsturiskām ēkām, zemes īpašniekiem. Stāstus papildināja Subates kultūras nama vokālā ansambļa „Sonāte”, Subates pamatskolas kora un Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas Subates filiāles audzēkņu dziesmas un dzejas lasījumi.

     Zīmīgi, ka Otrā pasaules kara laikā Subates Brīvības ielas apbūve bija praktiski iznīcināta. Laika gaitā te izvietojās maizes ceptuve, skolas ēkas, viesnīca, daudzdzīvokļu mājas, Ezermalas parks. Iela noslēdzas pie Latvijas un Lietuvas robežas. Tās agrākie nosaukumi – Lietuvas un Sarkanarmijas iela.

     Gājiena galapunkts bija Brīvības ielas liepu aleja, kurā vēl ir saglabājies neliels bruģa segums. Te bija klāts galds ar dažādiem gardumiem.

     Svētku dienu bagātināja vakara koncerts, ko sniedza Subates kultūras nama vokālais ansamblis „Sonāte” un mūziķis Kaspars Pudniks, kurš ar lielisko vijoļspēli, vokālu un  humoru iepriecināja un uzmundrināja koncerta apmeklētājus.

 

Subates kultūras nama vadītāja

Gunta Okmane

 

 

 


Subatē nosvinēti Brīvības ielas svētki
Subatē nosvinēti Brīvības ielas svētki
Subatē nosvinēti Brīvības ielas svētki