Biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” uzrunā jauniešus

Biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” uzrunā jauniešus

***Ilūkstes novada skolu audzēkņi! Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga glabātāju Ziemeļvidzemes skolu audzēkņi! Latvijas jaunsargi, mazpulcēni, skauti un gaidas!  Latvijas nākotnes veidotāji un sargi! „Tēvu zemei grūti laiki, Dēliem jāiet palīgā!” Tā pirms vairāk nekā simts gadiem šos vārdus kā lūgsnu čukstēja latvju vīri un dēli, stājoties strēlniekos. Šodien varētu sacīt kaut ko ļoti līdzīgu. Mūsu Dievzemītei Latvijai ir sarežģīts laiks – pārbaudījums, kura iznākumu neizšķirs karaspēks ar ieročiem, bet ikviens no mums. Ieklausīsimies Paula Stradiņa slimnīcas mediķu sacītajā: „Nekad nav bijis tik viegli izglābt dzīvību kā šobrīd – tik vien kā palikt mājās!

***Jaunībai to grūti pieņemt. Ir taču pavasaris! Gribas skriet, diet, smieties kopā ar citiem… Tomēr tagad to vienkārši nedrīkst! Brīvība un atbildība nav dalāma. Ja nevēlies atbildību, tad tev nevar būt arī brīvības. Tās atnāk un aiziet kopā.

***Grūti ir pasaulei, grūti visai mūsu planētai. Ja pašiem pietrūkst spēka, jāieklausās un jāuzticas mūsu draugiem un sabiedrotajiem. Par ikkatra atbildību šajā laikā liek aizdomāties amerikāņu rakstnieces Virdžīnijas Satiras sacītais: „Es esmu es! Visā pasaulē nav neviena, kurš būtu tāds pats kā es. Es spēju redzēt, dzirdēt, domāt, just, izteikties un  rīkoties. Man ir viss, kas ir nepieciešams, lai izdzīvotu, lai būtu līdzās citiem, lai būtu radošs un jēgpilni veidotu apkārtējo lietu un cilvēku pasauli. Es esmu es.” Un šajā vietā un laikā būtu papildinājums – es esmu Latvija. Tieši ar tādu nosaukumu „Es esmu Latvija” 2020. gada 7. februārī biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” izsludināja 2020. gada radošo projektu konkursu. Jaunieši! Jūs tiekat aicināti izmantot šo sarežģīto un nepierasto situāciju! Sāciet  jau šodien meklēt atbildes uz jaunajiem izaicinājumiem, atbildes uz jautājumu: „Kāpēc ir šis laiks?”  Vai šajos 30 gados esam ieklausījušies latvju dainu viedajās domās par godu, pašcieņu, darba tikumu? Vai esam apguvuši Latvijas un pasaules kultūras vērtības? Izmantojiet šo situāciju un aktīvi piedalieties konkursa projektu izstrādē.

***Zenta Mauriņa ir sacījusi: „Grūtības ir tādēļ, lai tās pārvarētu”.  Kopā mēs to izdarīsim! Par apliecinājumu tam kalpo Latvijas Jūras spēku devīze: „Mūs vieno Latvijas svētais vārds”.

 

Biedrības „Latvijas ģenerāļu klubs” biedru vārdā, valdes priekšsēdētājs, viceadmirālis (atv.)

Gaidis Andrejs Zeibots