Eglainē svinēja Bērnības svētkus un pieminēja Veco Stenderu

Eglainē svinēja Bērnības svētkus un pieminēja Veco Stenderu

     25. augustā dienā viss liecināja, ka Eglainē tūlīt, tūlīt durvis saviem bērniem vērs Eglaines pamatskola. Līdz skolas gaitu sākumam svarīgi māt ardievas saulainajai bērnībai un skaistajai vasarai, tādēļ mazie Eglaines un Šēderes pagastu bērni tikās Bērnības svētkos.

     Rīta pusē Eglaines kultūras nama telpās tika sumināti šī gada jaunākie jubilāri – mazie piecgadnieki. Bērnības svētki noteikti bija pirmais viņiem veltītais lielais pasākums. Apkārt sveši cilvēki, svešas telpas…

    Iesākumā bērniem tika doti vairāki uzdevumi: izkrāsot savas maskas, atrast pazudušos ciemiņus, pateikt, ko mēs varam apēst, ko – nē (spēle „Ēdams, neēdams”), līdz uztraukums un raizes izplēnēja. Bērnības svētkos apsveikuma vārdus teica Šēderes un Eglaines pagastu pārvaldniece Marta Petrova, un šajos sveicienos viņai pievienojās Šēderes pagasta kultūras nama vadītāja Silvija Spaļva. Tā kā šajā dienā lieli svētki tika atzīmēti arī Vecajam Stenderam un Eglaines pamatskolai, tās audzēkņi ar dzejnieku vārdiem mudināja jaunos skolēnus būt čakliem un gudriem. Pasākuma vadītāji aicināja ģimenes gan iešūpot bērnus bērnības šūpolēs, gan iemūžināt ceļavārdus viņu jaunajam dzīves posmam. Bērni ātri vien parādīja, ka ir zinoši un gatavi mācīties, jo savus burtiņus atpazīst.

     Kad gaviļnieki saņēma lielos sveicienus, svētki turpinājās ar jaunu sparu. Zālē atklājās jauna pārsteigumu dāvana, jautras aktivitātes gaidīja ārpus telpām (dziesmotās rotaļas, āra aktivitātes, vizināšanās zirgu pajūgā), enerģiju uzlāde notika pie kopīgas piecgades kūkas, un drīz vien prieki turpinājās piepūšamajās atrakcijās. Vēlam mazajiem stipru veselību, ģimenēm spēku un izturību, lai katra diena kā neatkārtojams brīnums!

   Laikapstākļiem kļūstot neviesmīlīgākiem, pēc Bērnības svētkiem viesi tika aicināti zirgu pajūgā doties uz Stendera muzeju. Atceres pasākumā piedalījās māksliniece Ieva Košeļeva (Rīga, arfa), Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Laura Sutiņa-Zutiņa, Eglaines pamatskolas skolēni, biedrības „Stendera novadnieki” un Lašu evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāvji.

    Šogad Gothardam Frīdriham Stenderam – 304. Apgaismības laikmeta un vienkāršās tautas pārstāvis, valodnieks, teologs savu ceļu vadījis ar skatu uz augšu, cerībā un darbībā, lai mūsu sentēvi atdzimtu savā inteliģencē. Atceres pasākuma dalībnieki pārskatīja laiku, kurā Vecais Stenders dzīvoja, noskaidroja, kādi bija viņa līdzgaitnieki.

    Neaizmirst, bet pateicībā atcerēties – šo pienākumu der iegaumēt ikkatram, tādēļ pasākumā tika godināti tie ļaudis, kuri Eglaines pagastā spodrinājuši gan kultūras dzīvi, gan vietas vārdu, gan atklājuši jaunas personības. Nākamgad Vecajam Stenderam – 305, bet viņa piemiņas akmenim kopš atklāšanas – 30! Biedrība „Stendera novadnieki” aicina eglainiešus sanākt kopā un spodrināt sava pagasta pērli, tāpat kā toreiz, Olgas Spūles vadībā…

 

Eglaines kultūras nama vadītāja

Zanda Lisovska

FOTOGALERIJA – BĒRNĪBAS SVĒTKI

 

FOTOGALERIJA – STENDERA ATCERE