Bebrenē viesojās Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” teātra studija „Rampa”

Bebrenē viesojās Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” teātra studija „Rampa”

   26. augustā Bebrenē viesojās Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” teātra studija „Rampa”. Ļoti zīmīgi šķita noskatīties „Rampas” iestudēto Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju „Jo pliks, jo traks”, tādēļ ka rakstnieks savulaik ir dzīvojis Bebrenē, netālu no Bebrenes dzirnavām.

     Lugas darbība risinājās veco Bebrenes dzirnavu abās pusēs – lauku un pilsētas pusē. Tāpēc skatītājiem ar visiem soliem vajadzēja doties līdzi aktieriem uz pilsētu un atpakaļ uz laukiem, lai izsekotu galvenā varoņa Jāņa ceļam līdz lauku meitenes Jetes sirdij. Sulīga valoda, brīnišķīga aktieru spēle, interesanti notikumi – tā varētu raksturot šo izrādi.

     Amatierteātris „Rampa” dibināts 1973. gadā, režisore Ināra Čakste. No aktieriem, kuri kolektīvā ir ilgāk nekā 30 gadus, ir izaugusi jauna paaudze, un tagad uzvedumos piedalās arī viņu bērni. Katru gadu kolektīvam pievienojas jauni dalībnieki. Kolektīvs darbojas kā teātra studija, kurā jaunie, tikko atnākušie dalībnieki apgūst ne tikai aktiermeistarību, bet arī piedalās uzvedumos. Līdz ar to top izrādes un brīvdabas uzvedumi ar dažādu paaudžu aktieriem. Tā ir radoša sadarbība, kurā iesaistās gan bērni, gan pieaugušie.

 

FOTOGALERIJA