Atbalstot fonda „1836” iniciatīvu „Izgaismo Latviju”, aicinām sagaidīt Saulgriežu nakti Raudā

Atbalstot fonda „1836” iniciatīvu „Izgaismo Latviju”, aicinām sagaidīt Saulgriežu nakti Raudā

    „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties,” – tā reiz teicis dzejnieks Imants Ziedonis, kam grūti nepiekrist. Viņa darbošanās, spēcīgā personība un daiļradē paustā doma vēl ilgi dzīvos Latvijas sabiedrībā ar tiem, kuri turpina iesākto ceļu, uzturot tautas kultūras mantojumu un stiprinot Latvijas identitāti un skaistumu. Dodoties ceļā, Latvijas elpu var izjust un iepazīt, bet paša ceļa gājēja ziņā, vai iegūto spēs nosargāt?

    Sekojot sirds aicinājumam, pēc fonda „Viegli” un „1836” iniciatīvām ar Latvijā zināmu mūziķu atbalstu, Imanta Ziedoņa grāmatā „Leišmalīte” izteiktais sapnis – ceļš apkārt Latvijai – kļūst reāls un īstenojams. Par godu Latvijas Simtgadei patiešām top garākais sauszemes tūrisma ceļš, kas vijas gar Latvijas pierobežu gandrīz 1836 km garumā. Izzinoši gājieni pierobežas pašvaldību teritorijās notiek nedēļu nogalēs, kā rezultātā drīz vien noskaidrosim, kādā veidā katra pierobežas pašvaldība var pārsteigt un uzņemt savus viesus.

   Atsaucot atmiņā pagājušo vasaru, atceramies fonda „1836” Leišmalītes gājienu Ilūkstes novadā 8.-9. jūlijā. Sirsnīga uzņemšana ar sadziedāšanos notika gan sestdienas vakarā Raudā, gan noslēguma koncertā Ilūkstes novada kultūras centrā. Simboliska šī tūrisma maršruta robežzīme ar Imanta Ziedoņa citātu tika dāvāta Ilūkstes pilsētas estrādei, kur tā arī šodien sveic pasākumu apmeklētājus un atgādina par ceļa būtību. Gājieni notiek arī šogad, un noslēdzošie  8  gaidāmi šajā vasarā, kuriem ikviens interesents var pievienoties.

    21. jūnijā Līgo laikā un Zāļu dienas priekšvakarā Šēderes kultūras nama Lašu koris aicina pievienoties un sagaidīt Saulgriežu nakti Raudā. Atbalstot fonda „1836” iniciatīvu „Izgaismo Latviju”, Ilūkstes novada teritorijā tiek izveidots viens ugunskurs (Raudas internātpamatskolas teritorijā), kas kopā ar vēl citiem 42 pierobežas pašvaldību ugunskuriem veidos simbolisku gaismas sardzi visapkārt Latvijai.  Iniciatīvas laikā dalībnieki tiek arī aicināti kājām noiet savu sirdskilometru, dodoties uz ugunskura vietu, kur notiks sadziedāšanās. Tā kā pagājušajā gadā mūsu novadā fonda „1836” gājiena viena no pieturvietām ceļā uz Ilūksti bija Rauda, kā arī Raudā tika iestādīts Latvijas Simtgades ozols akcijas “Apskauj Latviju!” laikā, šogad svētkus kopā ar Lašu jaukto kori ieskandinām tieši Raudā.

    Ikvienu aicinām rezervēt 21. jūnija vakaru, kad kopā ar radiem un draugiem var doties ceļā un nonākt jaunā tikšanās vietā – Raudā! Aicinām paķert līdzi malkas pagalīti – lai stiprinātu kopīgo uguni; groziņu, siltu segu un pretodu līdzekli, kādu mūzikas instrumentu un dziesmu kladi, lai vakars top gaišs ar dziesmām pieskandināts! Ja arī jūs vēlaties dziesmas spēku izjust pa īstam, pievienojieties, dziedot tādas melodijas kā „Dvēseles dziesma”, „Lec, saulīte”, „Vij, Dieviņ, zelta viju”, „Saule, Pērkons, Daugava” un citas. Iepazīt Līgo svētkus mums palīdzēs Šēderes kultūras nama vadītāja.

    Lai īstenotos šīs iniciatīvas mērķis – noiet savu sirdskilometru un izgaismot robežu ar ugunskuriem Saulgriežu laikā, nepieciešams arī brīvprātīgo atbalsts. Tādēļ aicinām pievienoties brīvprātīgo pulkam, kuri dosies ceļā. Pieteikšanās, sazinoties ar fondu „1836”, rakstot uz e-pastu brivpratigie@1836.lv.