Apzaļumota Raudas skolas teritorija

LDz Rauda 08        Lielās talkas ietvaros ik gadu VAS „Latvijas dzelzceļš” komanda gan sakopj un apzaļumo savas teritorijas, gan dodas palīgā bijušajiem darbiniekiem, gan arī uz bērnu slimnīcām Rīgā. Šogad „Latvijas dzelzceļa” valde izteica priekšlikumu talkot Raudā.

       27. aprīlī ainavu arhitekti apsekoja Raudas internātpamatskolas labiekārtojamo teritoriju. Pēc platības izmērīšanas un esošo augu novērtēšanas tika sastādīts saraksts ar daudzgadīgajiem košumkrūmiem, kuri 11. un 12. maijā tika sastādīti grupās un soliteros. Tika stādītas arī ziemcietes un sedzējaugi.

Visi augi tika izvēlēti atbilstoši videi un augsnes prasībām. Izveidotas arī augu grupas (ehinācijas), lai rudenī varētu nogriezt ziedu pogaļas un izkaltēt, lai ziemas mēnešos bērniem būtu imunsistēmu stiprinoša tēja. Atjaunotajā skolas akmens dārzā tika iestādīti 204 jauni stādi.

Liels paldies VAS „Latvijas dzelzceļa komandām no Rīgas un Daugavpils. Atsevišķs paldies meitenēm – dārzniecēm, kuras plānoja, mērīja un piemēroja nepieciešamos augus!

Lai viss aug un zaļo!

 

Raudas internātpamatskolas

direktors Andrejs Vēvers

 

LDz Rauda 25

LDz Rauda 34

LDz Rauda 38

LDz Rauda 51

LDz Rauda 74

LDz Rauda 82