„ALTUM” 22. martā Daugavpilī aicina uz „Starta dienu” jaunajiem uzņēmējiem

„ALTUM” 22. martā Daugavpilī aicina uz „Starta dienu” jaunajiem uzņēmējiem

     22. martā no plkst. 10.00 līdz 13.30 Daugavpils Universitātē (Parādes ielā 1A, Daugavpilī) notiks Latgales reģionā šī gada laikā vērienīgākais bezmaksas pasākums jaunajiem uzņēmējiem „Starta diena”. Pasākumu rīko Attīstības finanšu institūcija „ALTUM” un uz to ir aicināts ikviens interesents, kuram ir sava biznesa ideja un vēlme to īstenot, kā arī ikviens uzņēmums vecumā līdz 5 gadiem, kas meklē izaugsmes iespējas. Jaunie uzņēmēji pasākumā varēs iedvesmoties no nozares vadošajiem ekspertiem, uzzināt par pieejamo valsts atbalstu savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai, kā arī nodibināt noderīgus kontaktus. Visi interesenti līdz 21. martam ir aicināti elektroniski pieteikt savu dalību „ALTUM” interneta vietnē.

     Pasākumā ikviens interesents uzzinās, kā pārdomāti plānot un finansēt savu ideju, kādi ir visbiežāk sastopamie mīti par biznesa uzsākšanu. Uzņēmuma „Couching and Consulting Group” pārstāvis Edgars Untāls uzstāsies ar lekciju „Pārdošana interneta laikmetā – kā atrast savu pircēju un pievērst viņa uzmanību”. Seminārā ar uzņēmējdarbības pieredzes stāstiem un vērtīgiem padomiem dalīsies Latgales reģiona uzņēmēji. Piemēram, Aivis Ruža stāstīs par savu ģimenes uzņēmumu „Sātys”, kura ideja izaugusi no desu gatavošanas savā virtuvē līdz uzņēmumam, kas šobrīd nodarbina vairāk nekā 20 cilvēkus un saimnieko vairākos savas produkcijas veikalos. Savukārt Jevgēnijs Šeršņovs dalīsies savā pieredzē picērijas „Luna Pica” izveidē, kur idejas pamatā bija vēlme attīstīt atšķirīgu pieeju ēdināšanas uzņēmuma darbībai Daugavpilī, un kas tagad ir ļoti populāra jauniešu tikšanās vieta pilsētā.

     Vita Pučka, „ALTUM” Latgales reģiona vadītāja: „Šis ir jau otrais gads, kurā „Starta dienas” ietvaros potenciālajiem biznesa uzsācējiem un jaunajiem uzņēmējiem no visa Latgales reģiona ir iespēja tikties ar saviem „cīņubiedriem” – pieredzējušiem uzņēmējiem, kuri dalās savā unikālajā pieredzē. Aizvadītajā gadā pasākums norisinājās Rēzeknē – tajā piedalījās vairāk nekā simts dalībnieku. Jau šobrīd ar prieku un gandarījumu redzam, ka vairākiem uzņēmumiem mūsu reģionā tas kalpoja par iedvesmu un starta pakāpienu, lai sāktu biznesu vai to paplašinātu.”

     Pirmais no šī gada pieciem semināriem interesentus pulcēja marta sākumā Jēkabpilī, savukārt turpinājumā tos būs iespējams apmeklēt 12. aprīlī Kuldīgā, 26. aprīlī Cēsīs un 31. maijā – Rīgā. Jaunos un topošos uzņēmējus šajos semināros individuāli konsultēs vadošie eksperti no vairāk nekā 10 organizācijām: „ALTUM”, Valsts ieņēmumu dienesta, Uzņēmumu reģistra, Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, komercbankām, Latgales plānošanas reģiona, Daugavpils Universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas u. c.

 

Par „ALTUM”

Attīstības finanšu institūcija „ALTUM” ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u. c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā „ALTUM” saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas „Moody’s” ilgtermiņa kredītreitingu „Baa1” valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina „ALTUM” stabilo finanšu situāciju. Savukārt 2017. gada 24. oktobrī „ALTUM” obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū – biržas „Nasdaq Riga” Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.