Aicinām vīriešus – tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus – piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā

Aicinām vīriešus – tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus – piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā

***Aicinām vīriešus – tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus – piedalīties lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ)  akcijā „Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!”, kas dod iespēju tikt pie vērtīgām balvām, kuras laimētāji var izmantot kopā ar ģimeni.

***Kāpēc organizējam akciju? Lasīšanas programmas „Vecāku žūrija” gaitā esam novērojuši, ka vīriešiem ir grūtāk atrast motivāciju daiļliteratūras lasīšanai, tajā skaitā arī grāmatu lasīšanai kopā ar bērniem. Pētījumos pamatots, ka vispozitīvākais iespaids bērniem par lasīšanu rodas, klausoties tēva vai vectēva balsī, kamēr viņš lasa priekšā grāmatu. Ar savu piemēru vīrietis apliecina, ka lasīšana ir svarīga, visas dzīves laikā noderīga prasme, kas ir jāattīsta un jāpraktizē. Grāmatu lasīšana sniedz atbildes uz dažādiem dzīves jautājumiem, bet augstvērtīgas daiļliteratūras lasīšana sniedz arī lielu prieku un vērtīgas pārdomas.

***Aicinām vīriešus izlasīt 4 jaunas pieaugušo literatūras grāmatas, kuras atlasījuši literatūras eksperti. Lai veidotu dialogu ar ģimenē augošo jauno paaudzi un motivētu bērnus lasīt, programmas ietvaros jāizlasa arī 2 grāmatas no „Bērnu, jauniešu žūrijas” grāmatu kolekcijas pēc paša (vai kopīgi ar bērnu) veiktas izvēles.

***

***BJVŽ mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas oriģinālliteratūras izplatību. Lasi un laimē kādu no 29 vasaras piedzīvojumiem kopā ar ģimeni:

 • „TALLINK” kruīza ceļojumu Rīga–Stokholma–Rīga (1–4 personām A klases kajītē);
 • Rīgas Motormuzeja ielūgumus 10 ģimenēm;
 • „ABpark Spice Home” biļetes 5 ģimenēm;
 • „Džungļu parka” ielūgumus 5 ģimenēm;
 • Rīgas Zooloģiskā dārza ieejas kartes 5 ģimenēm;
 • Latvijas Leļļu teātra ielūgumus 3 ģimenēm.

***Kā piedalīties?

 1. Dodies uz bibliotēku un vaicā bibliotekāram par BJVŽ (tuvāko bibliotēku meklē BJVŽ dalībnieku kartē);
 2. Piesakies dalībai „Vecāku žūrijā”;
 3. Izlasi 4 grāmatas no„Vecāku žūrijas” un 2 no „Bērnu, jauniešu žūrijas” grāmatu kolekcijas;
 4. Aizpildi elektronisko anketu par izlasītajām grāmatām;
 5. Gaidi akcijas rezultātus.

***Izlozes kārtība

      Balvu izlozē piedalīsies visas aizpildītās BJVŽ elektroniskās anketas, kuras aizpildījuši vīrieši (vismaz 18 gadus veci) līdz 2020. gada 31. janvārim.
Ievērojot tradīciju, balvas izlozēs Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra darbinieki kopā ar skolēniem „ēnām” (2020. g. „Ēnu dienas” dalībniekiem). Datums tiks precizēts. Laimētāju vārdus publicēsim „Lasāmkokā” nedēļas laikā pēc izlozes. Ar laimētājiem sazināsimies personīgi. Balvas pasniegsim „Lielajos lasīšanas svētkos” 2020. gada 7. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre
Lāsma Badamšina