Aicinām iesaistīties oktobra pasākumos

Oktobra pasakumi      Aiz loga katram pašam tiek iekrāsots savs rudens. Ābolmaizes smarža vai rupjas maizes rieciens, kāds dāliju pušķis, ķirbītis uz skapjaukšas, lietainā svētdienā izlasīta vesela grāmata un ietīšanās siltā segā. Izstādes, lekcijas, koncerti, nodarbības… Arī rudens var kļūt par laiku, kad gūt ko jaunu, kad neļauties pelēkajām dienām, bet drosmīgi tās krāsot ar jaunām emocijām!

    Atzīmējot Senioru dienu, novadā notiks dažādi pasākumi vecāka gadagājuma ļaudīm – gan koncerti, gan dejas, gan kopā būšanas prieks. Ievīstoties rudenī, pulcēsimies arī, lai kopā noskatītos kādu filmu un, uzsmaidot gan lietainām, gan saulainām dienām, dosimies pārgājienā pa Pilskalnes pagasta Dabas lieguma „Pilskalnes Siguldiņa” takām.

Ja runā par aktīvo atpūtu, nevar neminēt, ka darbu atsācis Ilūkstes novada Sporta skolas Sporta centra baseins, kā arī tiek turpināts aizsāktais pasākumu maratons, kas notiek, īstenojot projektu „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ilūkstes novadā”. Savukārt 14. oktobrī Ilūkstes mototrasē „Celmji” norisināsies Sēlijas kausa izcīņas sacensības motokrosā. Dalībnieku reģistrācija no plkst. 8.00 līdz 9.00. Pirmie starti – no plkst. 11.30.

Kā ik gadu, arī šoreiz Ilūkstes novada kultūras centrā tiks svinēta mīlestība Kāzu gadadienu svinību pasākumā – 14. oktobrī. Svētku svinēšanas tradīcijai šogad aprit pieci gadi. Aicinām pieteikties laulātos pārus, kas ir bijuši šo svētku apmeklētāji, un, protams, visus, kas atzīmē katru savas kopdzīves gadadienu, īpaši sumināsim kāzu gadadienu jubilārpārus.

Aicinām apmeklēt arī koncertus. 19. oktobrī Mūzikas un mākslas skolā notiks II Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss „Skani, tēvu zeme!”, bet 22. oktobrī Ilūkstes evaņģēliski luteriskajā baznīcā varēsim baudīt Ērģeļmūzikas koncertu ērģelnieka Jāņa Pelša izpildījumā. Programmā: Johana Sebastiana Baha, Johana Pahelbela, Luī Vjerna skaņdarbi. Augusta vidū Ilūkstes evaņģēliski luteriskajā baznīcā tika uzstādītas dāvinātās no Dānijas pilsētas Ūras (Uhre) atvestās ērģeles. 20. augustā ērģeles tika iesvētītas un pirmo reizi skanēja dievkalpojumā. Tagad būs iespēja dzirdēt šo instrumentu arī profesionāla ērģelnieka koncertā.

 

PASĀKUMU PLĀNS