26. martā Ilūkstē būs iespēja baudīt kamermūzikas koncertu

26. martā Ilūkstē būs iespēja baudīt kamermūzikas koncertu

     Ilūkstes novada kultūras centrā 26. martā plkst. 10.30 notiks Latvijas valsts simtgadei veltīts latviešu kamermūzikas koncerts „Mums viņa ir visskaistākā. Latvijas stāsti. Kamermūzika”, kurā uzstāsies vijolniece Paula Šūmane, čelliste Agate Ozoliņa un pianiste Ilze Jaunzeme.

     „Mums viņa ir visskaistākā” ir koncertprogramma ar latviešu autoru daiļākajiem darbiem klavieru trio sastāvam, iekļaujot arī dažus solo skaņdarbus, kas koncerta muzikālajā un stāstu koncepcijā šķita svarīgi. Mūzika mijas ar pašu mūziķu stāstītiem iedvesmojošiem stāstiem par Latviju, tās bagāto kultūras mantojumu mūzikā un mūsu komponistiem, tā klausītājos veidojot emocionālo saiti ar katru izpildāmo skaņdarbu. Līdz ar to koncerts kļūst uztverams ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, pusaudžiem un cilvēkiem, kas vēl nekad nav apmeklējuši klasiskās mūzikas koncertu. Skaņdarbiem ir spēcīgs patriotisks vēstījums, kas atklājas gan tautiskuma formā, gan mīlas, dramatisma un nākotnes vīzijas veidā. Zīmīgi, ka programma ietver arī vienu pirmatskaņojumu.

     Paula Šūmane ir koncertējoša vijolniece, starptautisku konkursu un Lielās Mūzikas balvas laureāte. Ar izcilību absolvējusi divas prestižas mūzikas augstskolas – Parīzes Nacionālo augstāko konservatoriju un Grācas Mākslu universitāti, iegūstot maģistra grādu (2014). Kā soliste jaunā vijolniece sadarbojusies ar dažādiem orķestriem – Lisabonas Metropolitan orķestri, Bādenbādenes filharmonijas orķestri, „Hofer Symphoniker”, Klaipēdas Nacionālā teātra orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, „Sinfonietta Riga” un citiem. Kritiķu aprindās Paula īpaši atzinīgi novērtēta par virtuozitāti un stila izjūtu savās interpretācijās.

     Agate Ozoliņa studējusi čella spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Eleonoras Testeļecas čella klasē un turpina studijas maģistrantūrā Diānas Ozoliņas un Hertas Hansenas kameransambļa klasē, kā arī papildinājusies Holandē Erasmus studentu apmaiņas programmā pie profesoriem Jerūna Roilinga un Renē Bermana un meistarklasēs pie Marijas Klīgeles, Gerija Hofmana, Jāņa Laura u. c. Agates sirdslieta ir kamermūzika: kopā ar vīru Pēteri Ozoliņu čellu duetā sniegti koncerti Latvijā, Holandē un Vācijā; ar trio „Decorum” koncertējusi Latvijas muižās un skolās; jau ceturto gadu ir arī mūziķu apvienības „Tev tuvumā” sastāvā, Ziemassvētku laikā priecējot klausītājus Latvijas baznīcās. Spēlējusi arī „Sinfonietta Riga” un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā.

     Ilze Jaunzeme absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu klavierspēlē un kamermūzikā, pēc tam papildinājusies prestižajā „Artist Diploma” programmā Vankūveras Mūzikas akadēmijas S. K. Lee koledžā. Ilzei vislielāko prieku sagādā tikšanās ar cilvēkiem mūzikā, ļaujot klausītājiem atklāt klasiskās mūzikas skaistumu. Veidojot īpašas koncertprogrammas, kurās stāsti mijas ar mūziku, viņa rada atmosfēru, kur mūzika ļauj cilvēkiem saskarties ar visu skaisto un vārdos neizsakāmo, ko tikai mūzika spēj izteikt. 2018. gadā pianistes uzmanības centrā būs latviešu mūzikas prezentācija gan cilvēkiem Latvijā un tās novados kopā ar klavieru trio, gan arī ar soloprogrammām Norvēģijā, Vācijā un Kanādā.

     Svētku koncertu atbalsta LV 100, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Radio, LNB un Rīgas Birža.

     Ieeja koncertā bez maksas.