17. jūnijā Dvietes palienē notiks Vides mūzikas koncerts „Dabas koncertzāle”

titulbilde     Kā jau iepriekš ziņots, 17. jūnijā Dvietes palienē notiks vērienīgs pasākums – Vides mūzikas koncerts „Dabas koncertzāle”. Tā kā katru gadu tiek izvēlēts jauns pasākuma varonis un vieta, arī mākslinieciskie risinājumi katru gadu ir savādāki. Vērienīgas skatuves, scenogrāfija, tieši šim pasākuma radīta mūzika, dažādas zinātniskās, radošās darbnīcas un īpaša atmosfēra liek gadu no gada uz šo pasākumu doties vairākiem tūkstošiem interesentu.

„Dabas koncertzāle” tiek organizēta ciešā sadarbībā ar pašvaldībām, kopš 2006. gada „Dabas koncertzāle” risinājusies jau septiņpadsmitās pašvaldībās, tādēļ 18. maijā daļa no „Dabas koncertzāles” komandas viesojās Dvietes palienē, lai vēlreiz klātienē paraudzītos pļavu plašumos, nu jau maija saulē apspīdētos, kā arī, lai izrunātu dažādus praktiskos, organizatoriskus jautājumus, lai pirmais šīgada pasākums noritētu bez aizķeršanās. Un droši var apgalvot – viss top!

Tikšanās reizē pasākuma organizatori uzsvēra: „Ļoti svarīgi, ka šo pasākumu mēs veidojam kopā – „Dabas koncertzāle” un novads. Ir vērojama tendence, ka, gadiem ejot, arī pašvaldībām gribas, lai šis pasākumus notiktu tieši pie viņiem, jo tā ir reize, kad līdz vietai atvest cilvēkus, kuri iespējams nekad te neiegrieztos, ja nebūtu šis te konkrētais iemesls. Daudzas pašvaldības šo pasākumu uztver kā dāvanu novadam, jo tad gan cilvēki brauc viesoties uz konkrēto novadu, gan vietējiem iedzīvotājiem tā ir iespēja šo pasākumu apmeklēt bez maksas, un tas ir tepat uz vietas. Šis pasākums ir izglītojošs un arī kultūras ziņā augstā līmenī.”

Organizatori uzsver – pasākums iet kopsolī ar dabu, tieši tādēļ pasākuma vietā nav paredzētas ēstuves, tas nav pasākums ierastā „koncertzāles” izpratnē, pasākums aicina doties dabā ar saviem plediem, groziņiem, ērtiem apaviem un piemērotu apģērbu. „Dabas koncertzāle” ir brīvdabas pasākums, kas aicina domāt par dabu un saudzīgu attieksmi pret to, pret konkrēto pasākuma vietu un pasākuma varoni, ļauj saredzēt, cik svarīga ir šī vieta kopumā.

„Dabas koncertzāle” top zinātnes un mākslas saskarsmē – zinātnieki, mūziķi, dzejnieki, fotogrāfi un filmu autori kopīgi veido izrādi, kuras galvenais varonis ir daba. Par šī gada varoni ir izvēlēta augsnes dižslieka (Lumbricus terestris), kas, starp citu, ir šī gada bezmugurkaulnieks. Pasākuma autori uzsver: „Mēs esam par ilgtspējīgu domāšanu kā galveno pamatprincipu. Piedāvājam pasākuma dalībniekiem interaktīvu, starpdisciplināru, integrētu pieeju, kā uzzināt par dabu un vidi. Piedāvājam attīstīt sapratnes līmeni – motivēt cilvēkus, lai tie būtu ieinteresēti personīgi un pozitīvi ietekmēt Latvijas dabu.”

Pasākums Dvietes palienē 17. jūnijā notiks no plkst. 18.00 līdz pusnaktij un tiek organizēts trīs galvenajās sadaļās:

  • no plkst. 18.00 līdz 22.00 Dvietes palienes pļavās sliekas dzīves noslēpumu izzināšanai ir plānotas 20 zinātniskās laboratorijas (interaktīvas darbnīcas), lai pasākuma apmeklētāji gūtu priekšstatu par posmtārpiem – sliekām. Laboratoriju satura izstrādē un norisē sadarbosies vairāki partneri – Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Universitātes, Latvijas Entomoloģijas biedrības, Latvijas Dabas muzeja, Latvijas ornitoloģijas biedrības aktīvisti un brīvprātīgie. Laboratoriju un darbnīcu apmeklētāji varēs ne vien klausīties un vērot tajās notiekošo, bet arī aktīvi līdzdarboties, meklējot, analizējot, saskatot sakarības, spēlējot spēles, liekot lietā savus rodošos potenciālus u. c.;
  • no plkst. 22.00 pasākuma izrādes daļa pie skatuves ieskanēs ar sarunu ar zinātnieku, kur skatītājiem tiks izklāstītas galvenās un svarīgākās tēzes par dižslieku un tās nozīmīgo lomu dabā. Skatītāji tiks iepazīstināti ar galveno mūzikas un izrādes varoni.
  • līdz ar tumsas iestāšanos risināsies aptuveni vienu stundu gara mūzikas un gaismu/video izrāde par slieku. Izrāde tiek radīta speciāli konkrētai tēmai.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Nāciet un esiet daļa no tā! Sīkāka informācija sekos, bet sajūtas tveriet „Dabas koncertzāles” mājaslapā un sociālajos tīklos.

 

 

1

2

3

4

5

6