15. jūnijā Ilūkstes novadā notiks VUGD praktiskās mācības

22296 56781003dac6b.jpg       Ceturtdien, 15. jūnijā, plkst. 10.00 Līnijas ražošanas dispečeru stacijā (LRDS) „Ilūkste” (Ilūkstes novada Šēderes pagastā) notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un SIA „LatRosTrans” rīkotās praktiskās civilās aizsardzības mācības.

   Mācībās tiks inscenēta situācija, ka SIA „LatRosTrans” naftas produktu pārsūknēšanas stacijas „Ilūkste” administratīvās ēkas pagraba stāvā ir izcēlies ugunsgrēks un izveidojies stiprs piedūmojums ēkā un visa objekta teritorijā. Tiks arī inscenēta situācija, ka, notiekot avārijai uzņēmuma maģistrālajā sūkņu stacijā, notiek dīzeļdegvielas noplūde un aizdegšanās.

Praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus katastrofas draudu gadījumā, kas noteikti SIA „LatRosTrans” civilās aizsardzības plānā un ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā. Plānotajās mācībās piedalīsies VUGD, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Daugavpils reģionālās vides pārvaldes, Ilūkstes novada civilās aizsardzības komisijas un SIA „LatRosTrans” amatpersonas un nodarbinātie.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem un tiks iedarbināta objekta trauksmes sirēna, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojamies operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

 

Plašākai informācijai:

Inta Šaboha

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Tālr.: 67075871, 27098250

E-pasts: prese@vugd.gov.lv