„Zvaniņā” svinēja Darba svētkus un Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu

DSC 0876     Audzināšanas vadlīnijas nosaka, ka viens no audzināšanas mērķiem ir stiprināt piederību un lojalitāti Latvijas valstij. Audzināšanas procesā jāizkopj tādi tikumi kā centība, solidaritāte un tolerance, jārada cieņa pret darbu un izpratne, ko latvietim nozīmē darbs. Domājot par bērnu patriotisma veicināšanu un pilsonisko audzināšanu, Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādē „Zvaniņš” visi pedagogi tiek rosināti meklēt jaunas idejas un metodes savā darbā, lai realizētu šos uzdevumus.

    2. maijā visās iestādes grupās valdīja rosība, jo notika kopīga aktivitāte – pīrāgu cepšana. Katra grupa izvēlējās valsti, iepazinās ar tās kulinārijas tradīcijām, un, visiem aktīvi darbojoties, tika cepti pīrāgi. Veids, kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu, ir Baltā galdauta svētki, bet maltītes gatavošana ir šo svētku sastāvdaļa.

3. maijā tika rīkots pasākums par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai. Sarīkojums ir viens no bērnu patriotiskās un pilsoniskās audzināšanas formām, kurā iespējams veidot emocionālo pasauli, izkopt gaumi un rosināt domāt par garīgajām vērtībām. Sarīkojuma vadītāji – Runcis Brencis (skolotāja Dace Krievāne), Žurka Kornēlija (skolotāja Lolita Geceviča), Darbs (skolotāja Rita Savicka), Slinkums (skolotāja Inta Gaudzeja) bērniem saprotamā veidā parādīja, cik nozīmīga vērtība ir darbs. Ar priekšnesumiem sarīkojumā piedalījās Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra ritmikas, tautas deju, hip-hop deju pulciņu dalībnieki.

Kulminācijas brīdī, kas bija emocionāli piesātinātākais moments, bērniem bija iespēja noskatīties prezentāciju, kurā apkopota pīrāgu cepšana katrā grupā.

 

Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš”

vadītājas vietniece metodiskajā darbā

Vita Vanagele

 

DSC 0876

IMG 0012

IMG 0044

IMG 0066

IMG 0074

IMG 0078

IMG 0085

IMG 0089

IMG 0094