Ziemassvētku brīnumi Raudas internātpamatskolā

IMG 1243 Lai gan daba šogad nelutina ar baltu sniega segu, 15. decembrī Raudas internātpamatskolā ar gaišām domām, labiem vārdiem un mīlestību skolēni, skolotāji, vecāki un skolas viesi satikās skaistā koncertā, lai kopā dotos pretī gaismai un Ziemassvētkiem.

 

Ziemassvētku laiku mēdz dēvēt par brīnumu laiku. Bet bieži vien ikdienā ir grūti ticēt brīnumiem, un reizēm šķiet, ka brīnumi notiek vairs tikai pasakās. Tāpēc šogad koncerta dalībnieki un viesi nokļuva pasakainā mežā, kur koki, ietērpušies baltos sniega mēteļos, un sniegpārsliņas virpuļo jautrā dejā.

Sniegavīrs devās meklēt draugus. Mežā sniegavīrs satika kādu niķīgu meiteni. Viņa bija aizbēgusi no mājām. Un viņi kopā devās meklēt jaunus draugus. Taču meitene sniegavīru piemānīja. Viņa vēlējās, lai sniegavīrs paliek dzīvot mežā. Kādu nakti sniegavīrs redzēja skaistu sapni. Sapnī viņš nokļuva mūsu skolā, kur bērni gatavojās Ziemassvētkiem. Pamodies sniegavīrs nolēma uzmeklēt mūsu skolu.

  Kad sniegavīrs un meitene ieradās Raudas internātpamatskolā, šeit valdīja liela rosība. Skanēja skaistas dziesmas par ziemu, eglīti un Ziemassvētku brīnumu, kas pavisam drīz ienāks katrā mājā. Bērni rotaļājās kopā ar vecākiem. Gan lieli, gan mazi dejoja pie skaisti izrotātās eglītes. Bet gaisā virmoja salda piparkūku smarža. Čaklākie skolēni cepa gardas piparkūkas. Visapkārt valdīja prieks un jautrība.

Skolas eglītes svētkos ieradās arī Ziemassvētku vecītis. Šogad viņš atbrauca ar lielu mašīnu, lai pietiktu vietas visām dāvanām. Sākumā Ziemassvētku vecītis gan lielus, gan mazus iesaistīja jautrās rotaļās. Kopīgi tika uzņemts arī jauns videoklips kādai ziemas dziesmai. Skolēni, protams, priecājās arī par Ziemassvētku vecīša sarūpētajām dāvanām, bet Ziemassvētku vecīti priecēja bērnu dziesmas un dzejoļi.

Šogad dalīties kopābūšanas priekā skolā bija ieradušies arī mūsu draugi no Austrijas. Sadarbībā ar nodibinājumu „Fonds ADRA Latvija” labas gribas ģimenes Austrijā katram skolēnam bija sagatavojušas kādu īpašu dāvanu.

Mūsu draugi no SIA „KPMG Baltic” katru gadu palīdz piepildīties kādam bērna sapnim. Arī šajā gadā katrs mūsu skolas skolēns rakstīja vēstuli, kurā pastāstīja par saviem vaļaspriekiem, Ziemassvētku sapņiem un cerībām. Pamatojoties uz bērnu vēstulēm, „KPMG Baltic” darbinieki sarūpēja katram bērnam tieši to dāvanu, par kādu viņš sapņoja. Ir grūti aprakstīt patieso prieku un sajūsmu, kas atmirdzēja bērnu sejās, kad dāvanas tika izsaiņotas.

Tāpat ikdienā noderīgas lietas un saldus sveicienus skolēni saņēma no Ilūkstes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas, Daugavpils novada sociālā dienesta un Latvijas bērnu bāreņu fonda.

Paviesojušies Raudas internātskolā, sniegavīrs un meitene saprata, ka visskaistākie svētki ir tie, kurus svinam kopā ar tuviem un mīļiem cilvēkiem. Bet visskaistākā dāvana, ko dāvināt, ir mīlestība. Mīlestība sasilda katru sirdi. Patiesai mīlestībai nav robežu. Un, daloties mīlestībā, tās kļūst arvien vairāk un vairāk. Dāvināšanas prieks rada mazu svētku noskaņu katru dienu. Īsto svētku sajūtu nevar nopirkt veikalā. Patiesais Ziemassvētku brīnums piedzimst sirdī.

Brīnumi notiek ne tikai pasakās. Ziemassvētku laiks ir brīnumu laiks, kad piepildās sapņi un cerības. Sirsnīgs paldies par sirds siltumu, atbalstu un mīlestību Ilūkstes novada pašvaldībai, Daugavpils sociālajam dienestam, SIA „KPMG Baltic”, Latvijas bērnu bāreņu fondam, Latvijas dzelzceļam, nodibinājumam „Fonds ADRA Latvija” un visiem, kuri nes Raudas internātpamatskolas skolēnus savās sirdīs. Raudas internātpamatskolas kolektīva vārdā novēlu šajos Ziemassvētkos noticēt brīnumam, jo brīnumi notiek tur, kur tiem tic! Un lai Jaunais gads atnes jaunu cerību gaišajam un patiesajam!

 

IMG 1246

IMG 1249

IMG 1260

IMG 1267

IMG 1280

IMG 1302

IMG 1308

IMG 1311

IMG 1329

IMG 1334

IMG 1347

IMG 1367

IMG 1370

IMG 1405

IMG 1444

IMG 1449

IMG 1455

PC150003

PC150015

PC150018