Ziemas prieki Subatē

spele uz Subates ezera     Klāt ir ziema – kādam gaidīta, kādam rūpes gādājoša. Nu tā pasākusi kavēties un aizkavēties neilgu laiku, bet pamatīgi un ar vērienu. Subatē ziemu īpaši gaida tie, kam patīk ziemas sporta veidi – slēpošana, slidošana, hokejs, ragaviņas un kalni. Subatiešiem ir īpaši sponsori un atbalstītāji, – tie ir Sals un Ezers. Kopā sadarbojoties, tie vienmēr parūpējas, lai mazpilsētas iedzīvotājiem būtu slidotava. Dažkārt tā ir vēl nedaudz jāiekārto, bet ir gadi, kad slidotava ir liela, spīdoša un 5 km gara. Arī par slidotavas apskaņošanu ir, kas parūpējas, – tas ir Vējš, Klusums, Putni. Šis trio ir vienreizējs, tikai jāmāk to saklausīt. Pie šādas labvēļu bagātības subatiešiem ir tikai jāpaņem slidas, slēpes un… ceļā uz ziemas priekiem!

Īpaši aktīvi ir hokeja cienītāji – ledus tiek gaidīts ar nepacietību, tūlīt tiek iekārtots laukums un sākas spēle. Jau daudzus gadus ar entuziasmu laukumu tīra Valdis Balodis – hokeja spēles fans arēnā un pats, uz laukuma spēlējot. Biedrības „Subatieši” inventāra nomas punkts piedāvā gan hokeja nūjas un slidas, gan vārtsarga aprīkojumu.

Subates ezera ainava ir kalnaina, var slēpot un aplūkot pilsētu no dažādiem skatu punktiem. Īpaši skaisti ir liela sala laikā vakarā, kad no māju dūmeņiem ceļas slaidi, balti dūmi.

Nomas punkta slidas izmanto arī vienkāršai slidošanai draugu lokā gan subatieši, gan viesi no Rīgas, Bebrenes un Daugavpils. Ir izjūtama nepieciešamība arī pēc bērnu slidām.

Gribas aicināt mazos un lielos Subates un apkārtnes iedzīvotājus aktīvāk iziet dabā, baudīt ziemas priekus. Ir sapnis kādreiz redzēt Subates ezeru tādu, kā Holandē, grāmatā „Sudraba slidas”, un novēlējums katram – rast savas īpašās, piedzīvojumiem bagātās Sudraba slidas. Jūs vēlaties uzzināt, par kādiem notikumiem ir runa? Pēc labi pavadītas dienas slidojot un slēpojot ieritinieties siltā segā un izlasiet grāmatu „Sudraba slidas”!
Lai jauka, sniegota un priecīga ziema!

Biedrības „Subatieši, sanākam, domājam, darām”

vadītāja Gunta Okmane

Vartos Valdis Balodis

12606870 1024048900990296 802783675 n