Ziemas dārzs un šokolāde

100 6754       Jau par skaistu tradīciju kļuvusi Raudas internātpamatskolas skolēnu viesošanās Rīgā pie skolas draugiem no KPMG Baltic SIA un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras. Arī šis gads nebija izņēmums.

       12. decembrī Rīgā Lielajā ģildē satikāmies ar Baibu un citiem draugiem no KPMG Baltic SIA. Šeit Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicināja ikvienu koncerta apmeklētāju nokļūt brīnumainā dārzā. LeNeSOna ziemas dārzā bija sasnidzis daudz sniega. Šajā dārzā arī sniegs ir neparasts. Tas skan. LeNeSOns un dārznieks aicināja ieklausīties, kā skan ziema. Krāšņos skaņdarbos izskanēja ziemas skaistums. Arfas maigās stīgas uzbūra vizuļojošu sniegpārsliņu deju ziemas spožajā saulē. Flautas skaņas izvilināja no savas paslēptuves ziemas fejas. Tās ledus lāses pārvērš zvaniņos. Angļu rags ļāva ieklausīties, cik dažādi zem mūsu soļiem skan sniegs. Mazais zēns Rihards, viegliem vālīšu piesitieniem, izvilināja no marimbas brīnumainas skaņu nokrāsas, kas ikvienam koncerta apmeklētājam ļāva saklausīt ziemas krāšņumu. Vivaldi skaņdarbs “Ziema” aizveda ikvienu klausītāju uz Itāliju. Tur daba ziemā izskatās un skan pavisam savādāk nekā Latvijā. Skaistais koncerts atklāja ziemas skaistumu caur mūzikas skaņām. Ziema patiešām skan dažādās toņkārtās un skaņu niansēs.

       Pēc koncerta pie krāšņas eglītes mūs visus gaidīja sniegbaltīte. Pēc gardām uzkodām varēja sākties jautrība. Jautrajās rotaļās iesaistījās arī Ziemassvētku vecītis. Katru gadu skolas bērni iesaistās KPMG Baltic SIA rīkotajā zīmēšanas konkursā. Šogad bērni savos zīmējumos attēloja ziemas skaistumu. Visi konkursa dalībnieki saņēma diplomus, bet oriģinālāko zīmējumu autori saņēma arī dāvanas, kas palīdzēs turpināt attīstīt zīmēšanas talantu.

      Pēc skaisti pavadītās dienas devāmies uz mūsu naktsmītni – Rīgas katoļu ģimnāziju. Pa ceļam bērni priecājās, cik skaisti Rīga sagatavojusies svētkiem. Īpaši bērnus iepriecināja krāšņi izrotātās eglītes un Ziemassvētku lampiņām izgaismotā krastmala. Rīgas katoļu ģimnāzijā mūs gaidīja siltas vakariņas.

      Nākamajā dienā pēc kārtīgām brokastīm kopā ar mūsu draugu Gati, devāmies uz Laimas šokolādes muzeju. Jau atverot muzeja durvis pretī plūda salda šokolādes smarža. Šis muzejs ir lielākais šokolādes muzejs Baltijā. Smaidīgā gide pastāstīja, ka šokolādi gatavo no kakao sviesta, kakao pulvera un cukura. Kakao pulveri un kakao sviestu iegūst no kakao koka augļiem. No viena augļa var iegūt 100 g šokolādes. Ceļš no kakao pupiņas līdz šokolādes tāfelītei ir garš un sarežģīts. Šokolādes muzejā uzzinājām arī iecienītāko saldumu receptes. Izrādījās, ka zefīru, īrisa konfektes un pat gardās konfektes “Serenāde” var pagatavot mājās.

      Konfekti “Serenāde” izgudroja kāds vīrietis, lai atzītos savai mīļotajai mīlestībā. Arī muzejā ikviens varēja atzīties mīlestībā ar šokolādes palīdzību. Videofilmā Laimas saldumu meistari parādīja, ar kādu mīlestību tiek gatavoti saldummīļu iecienītie gardumi. Visi tika pacienāti ar gardo Laimas šokolādi. Lai muzeja apmeklējums paliktu atmiņā. Skaistākos mirkļus ikviens varēja iemūžināt krāsainās fotogrāfijās. Tie, kuri vēlējās, varēja uzņemt arī īpašu videoklipu.

     Šokolādes muzeja apmeklējuma noslēgumā sekoja pati saldākā daļa. Ikviens varēja iejusties saldumu meistara lomā un izgatavot gardas konfektes. Tapa krāsainas un oriģinālas konfektes. Tādas nevar nopirkt nevienā veikalā. Bērni pašgatavotās konfektes varēs uzdāvināt mammai, skolotājai vai apēst paši. Pašgatavotas konfektes ir arī skaista dāvana Ziemassvētkos, jo gatavotas ar mīlestību. Pēc muzeja apmeklējuma Ziemassvētku tirdziņā katrs bērns varēja izvēlēties kādu skaistu Ziemassvētku dāvanu sev, vai saviem mīļajiem. Pēc tam devāmies ciemos pie Gata, lai pirms garā mājupceļa iestiprinātos ar gardām picām.

      Šajās divās dienās skolēni piedzīvoja daudz prieka un emociju. Skolēnus sajūsmināja skaistās ziemas ainavas mūzikā, saldais piedzīvojums šokolādes muzejā un cilvēku sirds siltums un velēšanās radīt svētku sajūtu. Sirsnīgs paldies visiem mūsu skolas draugiem no KPMG Baltic SIA un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras! Jūs dāvājat bērniem savu mīlestību un patiesu svētku sajūtu. Lai patiesais Ziemassvētku brīnums piedzimst jūsu sirdīs un lai jūsu mājās ienāk miers, saticība un mīlestība! Gaišus Ziemassvētkus un jaunām idejām un iespējām bagāts lai atnāk Jaunais 2016. gads!

100 6750

100 6756

100 6759

100 6763

100 6784

100 6785

100 6796

100 6801

100 6803