Ziedoņa muzejs aicina doties Leišmalītes gājienos

mKCHS5S5 400x400       Ziedoņa muzejs fonda „1836” iniciatīvas „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” ietvaros jau otro gadu rīko gājienus gar Leišmalīti, kur pirms daudziem gadiem devies arī Imants Ziedonis ar dēlu Rimantu, un aicina ikvienu interesentu tajos piedalīties. 2017. gadā plānoti astoņi divu dienu pārgājieni gar Latvijas – Lietuvas robežu.

  Pārgājienu mērķis ir ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības. Katras gājiena dienas noslēgumā ir plānoti nelieli koncerti un kopēja vakarēšana visiem gājiena dalībniekiem. Pārgājieniem var pieteikties gan individuāli, gan grupās. Pieteikšanās – fonda „1836” mājaslapā.

 

2017. gada Leišmalītes gājieni:

  • 27. – 28. maijā – ceļā uz Gārsenes muižas pili (Aknīstes novadā), kopā ar Raiņa muzeju Tadenavā;
  • 3.- 4. jūnijā – ceļā uz Medumiem (Daugavpils novadā);
  • 17. – 18. jūnijā – ceļā uz Jaunsauli (Bauskas novadā), laivu brauciens;
  • 1. – 2. jūlijā – ceļā uz Vilci (Jelgavas novadā);
  • 8. – 9. jūlijā – ceļā uz Ilūksti;
  • 15. – 16. jūlijā – ceļā uz Neretu;
  • 29. – 30. jūlijā – ceļā uz Ilzu evaņģēliski luterisko baznīcu (Viesītes novadā);
  • 26. – 27. augustā – ceļā uz Priekuli.

 

Leišmalītes gājienu projekta vadītāja Maija Jaunzeme teic: „Jāpiekrīt reiz Imanta Ziedoņa teiktajam: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Organizējot šos Leišmalītes gājienus un aicinot cilvēkus tajos piedalīties, mēs palīdzam šim Latvijas brīnumainajam skaistumam parādīties. Turklāt, dodoties šajos gājienos, nepamet sajūta, ka atkal iemirdzas kādas jau senāk iestaigātas pēdas.”

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Tūrisma ceļš „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” plānots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Nidas līdz Ainažiem; Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei; Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Nidai. Leišmalītes posms ir 571 km garš un tā gājienus organizē Imanta Ziedoņa muzejs.

 

 

Leišmalītes gājienu projekta vadītāja

Maija Jaunzeme

e-pasts: maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv

Tālr.: 26199366

 

Publikacijas foto Leismalite

Pulikacijas foto Leismalite2