Vidusskolēni apguva bibliotēku e-kataloga „ALISE” mobilās versijas izmantošanas iespējas

2016 03 10 09.33.11    No 7. līdz 12. martam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) organizēja septīto „E-prasmju nedēļu” Latvijā. Tās ietvaros 8. martā Ilūkstes novada centrālā bibliotēkā Ilūkstes 1. vidusskolas 12. klases skolēniem un 10. martā Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 11. un 12. klašu skolēniem notika pasākums „Virtuālais e-katalogs”.

     Pasākuma laikā, izmantojot savu mobilo telefonu, skolas audzēkņi apguva bibliotēku informācijas sistēmas „ALISE” e-kataloga mobilās versijas izmantošanas iespējas. Dalībnieki, pieslēdzoties no mobilā telefona bibliotēkas e-katalogam www.livani.biblioteka.lv, veica dažādus uzdevumus grāmatu meklēšanā un to publiskošanā sociālajos tīklos, uzzināja par grāmatu pasūtīšanas, rezervēšanas, atteikšanās iespējām un citiem pakalpojumiem.

Mobilā versija lasītājiem dod iespēju ne tikai mobilajai ierīcei piemērotā saskarnē veikt meklēšanu katalogā un pasūtīt izvēlēto izdevumu, bet autorizētajiem lietotājiem piekļūt savam kontam un veikt grāmatas izsnieguma termiņa pagarinājumu vai atteikumu, uzzināt, kādi izdevumi lasītājam ir izņemti no bibliotēkas, kad tie jāatgriež atpakaļ bibliotēkā.

E-kataloga mobilā versija piedāvā jaunas iespējas arī bibliotekāram. Atrodoties ārpus bibliotēkas, ērti var skatīt ziņas par bibliotēkas krājumu un izmantot to krājuma komplektēšanā.

 2016 03 10 09.46.00

2016 03 10 10.02.19