Vai tici, ka Ilūkstes novadam būs sava himna?

baneris Ir noslēdzies Ilūkstes novada himnas izstrādes konkursa pirmais posms. Līdz 2015. gada 1. oktobrim konkursam tika iesniegtas 5 dziesmas, kas reģistrētas atbilstoši iesniegšanas kārtas numuram.

Lai izvirzītu tautas vērtēšanai trīs labākos darbus, izvērtēšanas komisija aploksnes ar iesniegtajām dziesmām vēra vaļā 2015. gada 9. oktobrī. Patīkams pārsteigums bija tas, ka katra iesniegtā dziesma atklāja autoru atbildīgo un īpašo attieksmi pret paveikto darbu.

    Pacilātu noskaņu rada tas, ka mūsu novadā ir cilvēki, kas spēj dziesmās ievīt un izdziedāt mūsu novada skaistumu un izcelt tā patiesās vērtības. Līdz ar to komisija nolēma izvirzīt tautas vērtēšanai visas 5 dziesmas, jo iesniegto dziesmu saturs un muzikālais noformējums ir tā vērts, lai novada iedzīvotāji dzirdētu visus iesniegtos darbus un izvirzītu dziesmu – „Tautas simpātija”.

     Vērtējot, komisijas pārstāvji uzvēra, ka par novada himnu jākļūst dziesmai, kas sevī satur himnu raksturojošās pazīmes, dziesmas mūzikai jāatbilst himnas skanējumam, tekstam ir jāatklāj Ilūkstes novada būtība, tāpēc noteicošais izvērtēšanas posms būs trešais, kad tiks apkopoti komisijas vērtējums ar tautas balsojumu.

Aicinām mūsu novada iedzīvotājus būt aktīviem un balsot par savu simpātiju, dziesmu, kurā jūtama novada garša un katra iedzīvotāja un mūsu kopīgās vērtības un cerības. Novada himnas pretendentus (dziesmas) var noklausīties Ilūkstes novada mājas lapā no 16. oktobra līdz 31. decembrim. Balsot par novada himnu var Ilūkstes novada pašvaldības Pakalpojumu centrā un pagastu pārvaldēs, norādot dziesmas numuru. Noklausīties šīs dziesmas un nobalsot par tām, novada iedzīvotājiem būs iespēja arī novada kultūras pasākumos.

Izglītības, kultūras un sporta nodaļas

vadītājas pienākumu izpildītāja

Līga Baltrukeviča

 

  1. Dziesma
  2. Dziesma
  3. Dziesma
  4. Dziesma
  5. Dziesma