Tikšanās ar LR Saeimas deputātu, grāmatas "Zoodārzs manā pagalmā" autoru Ingmāru Līdaku

foto1 23. oktobrī Ilūkstes novada centrālajā bibliotēkā notika interesanta, aizraujoša un izzinoša tikšanās LR Saeimas deputātu, grāmatas „Zoodārzs manā pagalmā” autoru Ingmāru Līdaku. 2014. gada sākumā apgādā „Zvaigzne ABC” iznāca šī interesantā grāmata par Latvijā mītošajiem dzīvniekiem, viņu uzvedību, paradumiem un izturēšanos.

„Paraugies apkārt un sapratīsi, ka katras lauku mājas pagalms ir savdabīgs zoodārzs!” tā savā mūžā pirmajā grāmatā „Zoodārzs manā pagalmā” apgalvo daudzu televīzijas raidījumu („Tev un tavam zvēram”, „Dabas grāmata”, „Vides fakti” u. c.) sižetu autors un Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza ilggadējais „runasvīrs” Ingmārs Līdaka.

Pasākuma apmeklētājus aizrāva tas, ka šoreiz runa nebija par tāliem un eksotiskiem dzīvniekiem, ko labākajā gadījumā var aplūkot zoodārzā, bet gan par tiem, kuri dzīvo tepat – mums līdzās. Pagrabā vai bēniņos mītošais sikspārnis, kauslīgie zvirbuļbērni, rudaste lapsa un daudz citi, kas ir mūsu ikdienas pamanāma vai gluži otrādi – nemanāma daļa.

Šad tad parkā pavērojam pa kādai vārnai, pīlei vai zvirbuļu bariņam, – Ingmārs Līdaka ir bijis tas, kurš gadiem ilgi pats savām acīm vērojis šos stāstus un bieži vien pats bijis to dalībnieks, jo kopš bērnu dienām vienmēr gribējis izzināt visu par putnu un dzīvnieku dzīvi. Ļoti daudz materiālu un krāšņās fotogrāfijas autors ieguvis, savā laikā gatavojot LTV1 raidījumu „Dabas grāmata”. Iespējams, ka autors vēl ilgi šos stāstus būtu paturējis pie sevis, ja vien kādu dienu, lecot pār zoodārza žogu, nebūtu pārrāvis Ahilleja cīpslu un ticis pie neplānota 3 mēnešu ilga atvaļinājuma, kā rezultātā tapa šī grāmata.

Grāmatu var izlasīt Ilūkstes novada centrālajā bibliotēkā, Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēkā un Bebrenes pagasta bibliotēkā. Nāciet, jautājiet un lasiet!

 

foto2

foto3

IMG 4958IMG 4961

IMG 4964