Svētku laiks Eglaines pagasta kultūras namā

IMG 1920     Gaišākie svētki gada tumšākajā laikā tiek gaidīti ikkatrā mājā, sētā, ikvienā ģimenē. Līdz ar Pirmo Adventi daudz raitāka sākas laika skaitīšana līdz skaistajam notikumam, ko gaida kā mazs, tā arī liels, pieliekam soli savās ikdienas gaitās, un nereti domas aizklīst pavisam citos gaisos. Ar Pirmo Adventi ikvienā mājā mēs aizdedzam vienu nelielu svecīti, kad neviļus apzināmies – viens, patiesībā, nemaz nav viens…

   Adventes laikā Eglaines kultūras nama durvis bija atvērtas radošiem prātiem. Šajās četrās Adventes svētdienās ikviens tika aicināts nākt un sajust svētku tuvošanās gaisotni, jo kopīgi mēs gatavojāmies iepriecināt paši sevi un savus līdzcilvēkus. Tika gatavoti dekori no diegiem, kas svētkos rotā arī skatuvi, kopā mācījāmies veidot lukturīšus svecītēm, izmantojot stikla glāzes un dažādas lentītes, un savus eņģelīšus no auduma gabaliņiem, kamēr fonā skanēja Ziemassvētku dziesmas un smaržoja piparkūkas. Visjaukākās tomēr ir un paliek pašu radītas dāvanas, un, kur vēl foršāk, ja to var darīt kopā ar savu mammu vai lielo māsu?! Pateicoties Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils un Ilūkstes novadu komitejas atbalstam, mums bija nepieciešamie materiāli, lai domu un iztēles lidojums būtu brīvs un neierobežots.

Šajā laikā mūs apciemoja arī aktīva un radošām idejām bagāta Eglaines pagasta iedzīvotāja Eleonora Baku, kura dalījās ar citiem savās zināšanās tapošanas mākslā, filcēšanā un ziepju taisīšanā. Vispatīkamākā nodarbe eglainiešiem šķita tieši ziepju taisīšana, jo process bija ātrs, interesants, smaržīgs, neparasts, dabisks savā materiālu daudzveidībā. Paldies Eleonorai!

Mēs priecājamies par ikvienu, kas palīdzēja tapt šīm vakarēšanas radošajām pēcpusdienām Eglainē. Šis bija īpašs Adventes laiks, kad varējām iepazīt savu tuvāko caur dažādām nodarbēm, un tā mēs kopīgi veidojām šo svētku sajūtu, gaidas pildot ar prieka radīšanu sev un citiem. Paldies!

 

 

IMG 1966

IMG 1967

IMG 1976

IMG 1984

IMG 1988