Subates pilsētas un Prodes pagasta seniori godina ķirbi un izklaidējas rudens pasākumā

dzied Sidrabras senioru pasak.2016    Rudenī, kad Subates kultūras namā ir silti, dārzi ir nokopti un gaida ziemas sniega segu, ir aizvadīta darbīga vasara, Subates pilsētas un Prodes pagasta seniori pulcējas uz kopīgu tikšanos. Šogad tika izvēlēta tikšanās tēma – ķirbis.

     Drūmajās rudens dienās ķirbis ar saviem dzelteni-oranžajiem sāniem iepriecina gan aci, gan vēderu. Tika lūkots, kādi augļi ir izauguši un ko no tiem seniori visvairāk ir iecienījuši pagatavot.

     Pasākuma dalībniekus priecēja viesmākslinieki no Ilūkstes- ansamblis „Sidrabrasa”. Viņu izpildījuma skanēja dažādas dziesmas, īpaši tuvas senioriem bija akordeona skaņas.

     Subates pamatskolas skolnieces Kate Papenoka, Annija Dambīte un Elza Ušacka kopā ar skolotāju Daigu Martinsoni izpildīja dziesmas un uzmundrināja seniorus ar dzidrajām balsīm un bērnības dzirksti.

Subatiešu ilggadējie draugi-Aknīstes novada Gārsenes pagasta seniori- ar prieku dodas ciemos uz Subati un ciemakukulī vienmēr atved kādu humora devu. Šajā reizē, godinot ķirbi, gārseniešu saimnieces atveda degustācijai trīs dažādus ķirbja ēdienus. Subatiete Tereza Karkina iepriecināja klausītājus ar uzmundrinošām dzejas rindām, bet Marija Skudra piedāvāja nogaršot pašgatavoto ķirbju čatniju.

     Subates pensionāru padomes vadītāja Olga Bendorjusa izstāstīja par gada laikā paveikto, redzēto-tika būts ciemos, ekskursijā Lietuvā Rokišķos, novada senioru pasākumā. Seniori ir cītīgi Subates KN pasākumu apmeklētāji.

     Tika baudīts kafejnīcas „Mazais namiņš” sagatavotais cienasts, dejots un parunāts ar draugiem un paziņām.

 

Subates kultūras nama vadītāja

Gunta Okmane