Subates pamatskolas skolēnu ekskursija uz pilsētu, kurā piedzimst vējš

055 15. oktobrī mēs, 8., 9. klašu skolēni, kopā ar dažiem jaunāko klašu skolēniem un skolotājiem: Vilni, Allu un Inesi, devāmies divu dienu ekskursijā. Mūsu galamērķis bija Liepāja. Sākumā mēs devāmies uz Saldu, tur mēs apmeklējām Saldus saldumu fabriku, kurā mums bija iespēja redzēt, kā tie pagatavotas konfektes „Saldus gotiņas”.

Pēc tam mēs devāmies uz Kalveni, tur mēs apmeklējām Rīgas Zoodārza filiāli „Cīruļi” – apskatījām dažādus dzīvniekus, putnus, sākot ar mājas lamām un beidzot ar vilkiem un lāčiem. Vakarā mums bija iespēja tikties ar motobraucēju Paulu Jonasu, kurš šogad pasaules čempionātā motokrosā savā grupā ieguva otro vietu. Mēs nakšņojām Kalvenes kultūras namā.

Nākošajā dienā devāmies uz Liepāju – pilsētu, kurā piedzimst vējš. Sākumā mēs devāmies uz Liepājas Karostas virssardzi, kurā mums bija iespēja izjust, kādi sodi bija piespriesti tiem karavīriem, kuri kārtīgi nepildīja savus pienākumus un pavēles. Pēc tam gida pavadībā mēs apskatījām vēsturiskās Liepājas kara ēkas un Liepājas pilsētu. Visa diena Liepājā mums likās kā ļoti interesanta vēstures stunda. Vēlamies pateikties mūsu foršajai skolotājai Inesei, kura, par spīti visam, organizēja šo ekskursiju.

1., 2., 3., 4., 5., 6. klašu skolēni šoruden devās ekskursijā uz Gārseni. Tur viņi izstaigāja dabas takas, devās ekskursijā pa Gārseni, iepazinās ar Gārsenes pils vēsturi un, kas skolēniem patika vislabāk, cepa desiņas.

 

057

058

065

069

123