Subatē nosvinēti Meteņi

DSC02770    20. februārī – puteņainā dienā (kā jau februārī) subatieši svinēja Meteņdienu un arī Masļeņicu. Tie ir ziemas pavadīšanas svētki.

Ļoti īsu brīdi ziema šogad pie mums viesojās. Subatieši tā, pa īstam, nemaz neizslēpojās, neizvizinājās ar ragavām. Arī hokejisti vien kādas desmit dienas baudīja spēles priekus. Vai mēs jau vēlamies pavadīt Ziemu…?! Lai vai kā, bet pavasaris tuvojas, gaiss trīsuļo dažādās skaņās, arī cilvēks jau ar prātu pārdomā pavasara darbus un ieceres.

     Lai vai kā, bet pavasaris tuvojas, gaiss trīsuļo dažādās skaņās, arī cilvēks jau ar prātu pārdomā pavasara darbus un ieceres.

Meteņi izdevās jautri, skanēja dziesmas ansambļa „Sonāte” dalībnieku izpildījumā, rotaļdejas dejoja, citiem ierādīja un visus iesaistīja kultūras nama jauniešu deju kolektīva puiši un meitas. Cepējas Ilga, Santa un Sandra gatavoja gardas pankūkas. Subatē dzīvo gan latviešu gan krievu tautības cilvēki, tāpēc svinējām gan Masļeņicu, gan arī Meteņus. Lai sals neķertos klāt, dalībnieki tikai aicināti piedalīties sacensībās un stafetēs. Ugunskura liesmām tika atdota salmu lelle, kas simbolizē ziemu.

Pēc laika apstākļiem var redzēt, ka ziema nemaz tik viegli nepadodas, nepavisam viņu nav aizbaidījušas bungu un deju skaņas. Nu ko, lai vēl paciemojas – izmantosim ziemas priekus, uzcelsim kādu sniegavīru, papikosimies… Martā – tad gan viss!  Vēlamies biežāk redzēt saulīti un ķerties pie sakopšanas un zemes darbiem.

 

Subates kultūras nama vadītāja

Gunta Okmane

 

DSC02788

DSC02795

DSC02804