Subatē baudīja Meteņu – Masļenicas priekus

DSC03068    Saulainā 28. februāra dienā, kad ziema bija padevusies pavasara uzstājībai, subatieši jautrībās pavadīja garo sniega un sala laiku. Pasākuma organizatori centās svinībās ieviest gan Meteņu gan Masļenicas tradīcijas, kas šajā apdzīvotajā vietā ir savijušās un viena otru papildina.

    Šogad Subates kultūras nams ierosināja Subates pamatskolai un pirmsskolas izglītības iestādei atzīmēt šo dienu kopā. Ansambļa Sonāte” dziesmu pavadījumu papildināja skolotājas Daigas Martinsones akordeona spēle. Dalībnieki čakli izdejoja dejas un rotaļas, tērpušies visdažādākajās maskās. Visu lēnprātīgi vēroja Garā sieva ar Stārķi. Mazie un lielie sacentās slotas mešanā un potīšskrejā.

Cepa, cepa Māra pankūkas” – šī deja ir populāra daudzos pasākumos, bet īpaši tā skanēja Subatē, jo pankūkas pasākumā tiešām cepa Māra (Māra Liepiņa) ar Ņinu Možeiko. Meteņdienas tradicionālo ēdienu – zirņu pikas – pagatavoja Subates pamatskolas pavāres Olga Komkova un Regīna Balode. Svaigā gaisā visiem lieliski garšoja apaļās plānās pankūkas.

Salmu lelle, kas simbolizē Ziemu, sprakšķēdama un kūpēdama sadega, nesot simboliski prom vienu gadalaiku un paverot ceļu ilgi gaidītajam Pavasarim.

Paldies visiem, kas atbalstīja pasākuma norisi un arī iesaistījās tajā. Lai mums visiem čakls, sakopšanas talkām un dārza darbiem bagāts pavasaris un auglīgs jaunais ražas gads!

 

Subates kultūras nama vadītāja

Gunta Okmane

 

DSC030740DSC030750DSC030990DSC031040DSC031090DSC031180DSC031280