Subatē atklāts atjaunotais tirgus laukums

laukums Subate    Subate kā apdzīvota vieta vēsturiskos dokumentos pirmo reizi ir minēta tieši saistībā ar tirdzniecību un, pateicoties Vecsubates tirgus vietai (tagad – tirgus laukums). Laika gaitā laukums piedzīvojis dažas rekonstrukcijas – sākotnēji tas bija zemes seguma, tad tika ieklāts skaists bruģis.

Padomju laikos (1972. gadā) bruģis tika demontēts un kaudzēm izvests Daugavpils virzienā. Šogad rekonstrukcijas ietvaros uz Subati ir atceļojuši atpakaļ aptuveni 53 000 bruģa akmeņu.

Atsaucoties uz iedzīvotāju lūgumu, Ilūkstes noavada pašvaldība šogad uzsāka tirgus laukuma atjaunošanu. Pašvaldības finansētajā projektā tika nomainīts un dažādots laukuma segums, ierīkotas gājēju ietves, sakārtota transporta kustība, izveidotas zaļās zonas, atpūtas vietas ar soliem. „Frizieri” jeb arboristi sakārtoja pilsētas centra simbola – vecā ozola – zaru vainagu. Taps arī jauna autobusa pieturvieta, un laiku rādīs Saules pulkstenis.

10. oktobrī kopā ar tradicionālo Rudens gadatirgu tika sarīkota laukuma iedancošana un iedziedāšana. Aplausi tika veltīti SIA „Ošukalns” strādniekiem, darbu vadītājiem Guntim Dimantam un Gundaram Krastiņam, kā arī bruģēšanas brigādes „Happy Group” vadītājam Vitālijam Verzubam. Laukumu iedancoja un iedziedāja Ilūkstes novada kultūras centra senioru deju kolektīvs „Ozolzīles”, Subates kultūras nama deju grupa „RitmusS” un ansamblis „Sonāte”. Visus aukstajā laikā stiprināja kafejnīcas „Mazais namiņš” karstā pupiņu zupa.

Subatieši tika aicināti pārlūkot savus fotogrāfiju albumus un sameklēt tajos fotogrāfijas, kurās ir redzamas jebkādas agrākās norises tirgus laukumā, kā arī jau neesošo tirgus laukuma ēku fotogrāfijas. Tās var atnest uz kultūras namu vai pārvaldi.

Paldies visiem, kas ar jebkādu darbu ir sekmējuši jaunā tirgus laukuma atjaunošanu un labiekārtošanu!

Subates kultūras nama vadītāja

Gunta Okmane

DSC02988