Sporta skolas komandu sasniegumi aizvadītajā futbola sezonā

futbols title       Beigusies kārtējā futbola sezona. Mūsu Sporta skolas komandas piedalījās dažādu vecuma grupu sacensībās, kā arī Ilūkstes NSS komanda pārstāvēja mūsu novadu Latvijas 2. Līgas Latgales zonas čempionātā.

       Jaunākie audzēkņi piedalījās Latgales čempionātā, kur labākus rezultātus sasniedza U-10 (2005.dz.g.) un U-11 (2004.dz.g.) komandas. Mūsu puikām nācās sacensties ar pretiniekiem no Maltas, Krāslavas, Viesītes, Jēkabpils, Rēzeknes, Rēzeknes novada, Preiļiem, Pļaviņām un Daugavpils komandām. U-10 komanda izcīnīja trešo vietu, bet U-11 komanda – otro. Pārspēlēs par iekļūšanu spēcīgākajā grupā 11-gadīgie piekāpās Preiļu un BFC Daugavpils (U-10) komandām.
       U-14 (2001.dz.g.) komanda piedalījās Latvijas čempionātā “B” grupā, kur pretī stājās pretinieki no Rīgas “Sconto Academy”, FK “Dinamo”, JDFS Alberts, Rēzeknes FA, Vidzemes FC. Diemžēl šajā kompānijā mūsu audzēkņi ieņēma pēdējo vietu, bet atsevišķi spēlētāji parādīja sevi no labās puses un tika paslavēti no futbola speciālistu puses.
       U-15 komanda pēc pagājušā gada čempiona titula Latgales čempionātā, šogad izcīnīja 2. vietu, palaižot priekšā pretiniekus no Rēzeknes Futbola akadēmijas. Šeit viss risinājās čempionāta pēdējā spēlē, kur spēkojas Rēzeknes FA un Preiļu SS komandas. Rēzeknieši izrādījās pārāki un uzvarēja ar rezultātu 3-2(mums derēja neizšķirts), līdz ar to saņēma augstākas proves medaļas.
Futbols nebeidzās ārpus Ilūkstes novada robežām un mūsu sporta skolas audzēkņi tika aicināti uz citām komandām. Sergejs Prokopkins spēlē Latvijas čempionāta 1. līgā par Rēzeknes FA komandu un Latvijas U-21 izlasē minifutbolā, Mārtiņš Rubļevskis (3.vieta LČ U-18) un Oskars Romansevičs par BFC Daugavpils U-18 un dublieru komandām, Edgars Ivanovs U-14 BFC Daugavpils komandas sastāvā izcīnīja otro vietu Latvijas čempionātā, piedalījās prestižajā starptautiskajā turnīrā Ghotia Cu (Zviedrijā), kā arī pārstāvēja mūsu novadu Latgales izlasē vairākos turnīros un nometnēs. Ingus Vaņins piedalījās BFC Daugavpils U-12 (2003.dz.g.) komandas sastāvā starptautiskajā turnīrā Lietuvā, kur spēlēja pret tadām pazistamām futbola skolām kā Juventus un Atalanta no Itālijas, BATE no Baltkrievijas.
       Labākie futbolisti, ko atzīmēja speciālisti: Renards Rimovičs, Dāvis Fjodorovs, Roberts Linards (visi 2005.dz.g.), Mairis Timšāns, Sigvards Skudra (2004.dz.g.), Ingus Vaņins, Emīls Linards (2003.dz.g.), Vlads Sokolovs, Alekss-Ēriks Upītis (2002.dz.g.), Edgars Ivanovs, Armands Stepans (2001.dz.g.), Dāvis Cucurs, Arturs Biltaurs (2000.dz.g.), Jevgēnijs Ivanovs, Dainis Debņjaks (1999.dz.g.), Martiņs Rubļevskis, Oskars Romansevičs(1998.dz.g.)
       Latvijā ir attīstīts arī sieviešu futbols. Mūsu sporta skolas audzēkne Sandra Voitāne palīdzēja Rīgas futbola skolas komandai izcīnīt pirmo vietu Latvijas sieviešu futbola čempionātā, ka arī Latvijas kausu. Sandra nes mūsu novada vārdu Latvijas izlases sieviešu komandas un meiteņu U-17 komandas sastāvā, piedaloties starptautiskos turnīros un sieviešu futbola Eiropas čempionātā.