Slavenais šefpavārs Māris Astičs – Ilūkstes 1. vidusskolas absolvents!

1     25. februārī Ilūkstes 1. vidusskolā viesojās slavenais šefpavārs, Restorānu servisa skolas īpašnieks un pasniedzējs, mūsu skolas 2005. gada absolvents Māris Astičs. Viņš tikās ar 9. – 12. klašu skolēniem un divas stundas stāstīja par savu karjeru un pavāra profesiju. Māris ar savu paraugu parāda – viss ir iespējams, ja vien nopietni seko savam mērķim.

   Milzīga dedzība, aizrautība, interese skanēja Māra stāstījumā par savu darbu. Viņš pats atzina, ka pavāra profesija jāizvēlas tiem, kas ir pilnīgi pārliecināti par savu vēlmi strādāt šajā jomā.

Māris atzina, ka ikdienas darbā noder zināšanas visos mācību priekšmetos. Pavāram jāprot ne tikai izcili gatavot ēdienu, bet jāmāk runāt ar klientu, veikt dažādus aprēķinus, jābūt informētam par dažādu tautu virtuvi un ēšanas kultūru.

Māra stāstījumā izskanēja doma, ka ļoti labi ir apgūt profesiju pēc vidusskolas beigšanas, jo tad visus spēkus var veltīt profesionālo prasmju un zināšanu apguvei.

Māri var tikai apbrīnot viņa mērķtiecības un degsmes dēļ. Jauns būdams, viņš jau sasniedzis augstas virsotnes profesionālajā jomā, un ieceru un ideju viņam ir daudz.

Mūsu skolēni tika pacienāti ar viņu acu priekšā pagatavoto našķi. Kamēr Māris stāstīja, viņa kolēģis Nikolajs kaut ko sildīja, dzesēja, putoja, būrās, sauca palīgā drosmīgākos skolēnus un rezultātā tapa gardums visiem!

Sirsnīgs paldies Mārim par iedvesmojošo uzstāšanos! Lai viņam veicas!

 

IMG 1803

IMG 1805

IMG 1810

IMG 1821

IMG 1823

IMG 1834

IMG 1838