Skolēni dodas izglītojošā ekskursijā uz Rīgu

DSC00136     20. maijā Ilūkstes 1. vidusskolas 7.b un 8. klase kopā ar Eglaines pamatskolas 7.-9. klašu skolēniem devās izglītojošā ekskursijā uz Rīgu. Ekskursiju varēja īstenot, jo piedalījāmies ekskursiju projektu konkursā Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”, kuru šī gada martā izsludināja Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs un nodibinājums Vītolu fonds”.

 Skolēni apmeklēja Jūgendstila muzeju, Kara muzeju un Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Aizraujošā foto orientēšanās spēlē skolēni iepazina nozīmīgākos kultūrvēsturiskos objektus Vecrīgā, Bastejkalnā un Vērmanes dārzā.

Fotogrāfijas un jautājumus par dažādiem objektiem sagatavoja Ilūkstes 1. vidusskolas absolvents Harijs Anspoks un Eglaines pamatskolas beidzēji Elīna Linkeviča un Kristaps Ivdris.

Ekskursiju projektu konkursam pieteikumu iesniedza vēstures skolotājas Eva Linkeviča un Vita Anspoka. Ekskursijā savas klases aizveda Ilūkstes 1. vidusskolas skolotājas A. Šaršūne, L. Tihonova un Eglaines pamatskolas skolotājas L. Petuhova un F. Glušonoka.

Skolēni guva pozitīvas emocijas un tuvāk iepazina mūsu tautas vēsturi. Skolotāji un skolēni izsaka pateicību Monreālas Latviešu sabiedriskajam centram un nodibinājumam Vītolu fonds”.

 

Lūk, dažas skolēnu atsauksmes par ekskursiju:

Karīna (8. kl.): Patika tas, ka kopīgajā ekskursijā piedalījās Eglaines un Ilūkstes 7.-9. klašu skolēni. Patika meklēt dažādus un interesantus kultūrvēsturiskus objektus.”

Edgars (8. kl.): Interesanti bija iepazīties ar Kurzemes novada sētu Brīvdabas muzejā. Biju pārsteigts, ka divas mājas uz muzeju ir atvestas no Ilūkstes novada Bebrenes pagasta.”

Rūta (8. kl.): Paldies skolotājiem, kuri izdomāja foto orientēšanās sacensības. Tas bija jautri un interesanti. Ekskursija bija izdevusies.”

Estere (8. kl.): Man patika Jūgendstila muzejā, tur bija interesanti un neparasti. Uzzināju par jūgendstila virzienu.”

Adelīna (8. kl.): Patika darboties grupā, jo mēs paši meklējām pēc fotogrāfijām noteiktus objektus. Brīvdabas muzejā gids interesanti un mūsdienīgi iepazīstināja ar muzeja ekspozīciju. Ekskursija brīvā dabā – tas bija lieliski!”

Elvīra (7. kl.): Patika meklēt vēsturiskus objektus Vecrīgā, uzzināju daudz informācijas par tiem. Interesanti bija sadarboties ar Eglaines pamatskolas skolēniem.”

Madara (7. kl.): Man patika ekskursija, tā bija ļoti interesanta. Es daudz uzzināju par to, kā cilvēki dzīvoja agrāk.”

Diāna (8. kl.): Man ļoti patika Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā. Es uzzināju daudz ko jaunu, patika gids. Ekskursija kopā ar Ilūkstes skolēniem bija aizraujoša.”

 

DSC00145

DSC00155

IMG 0420

IMG 0439

IMG 4760

IMG 4815