Sargājot to, kas padarīts, kas darāms

IMG 5831 Stilistisks ugunskurs, Bebrenes kultūras nama folkloras kopas „Ritam” un Antona Gičevska muzikālais pavadījums, sanākušo bebreniešu atmiņu stāsti un sirds siltums 21. janvārī Bebrenes kultūras namā no jauna uzbūra 1991. gada barikāžu notikumu sajūtu… Kopš tām dienām pagājuši 25 gadi, kad visa tauta spēja būt tik vienota, sargājot to, kas padarīts, kas darāms.

 

Bebrenes kultūras namā bija sapulcējies kupls skaits barikāžu dalībnieku, kopā tika apzināti arī citi bebrenieši, kuri bija devušies uz barikādēm, precizētas to laiku notikumu detaļas. Ar klusuma brīdi atcerējāmies tos, kuru dzīvības tad dzisa un tos, kuri sargāja brīvību, bet vairs nav starp mums. Un ikkatrs ieklausījās stāstos un dalījās pārdomās, sirds siltumā un mīlestībā pret Latviju.

Uzrunājot sanākušos, Bebrenes pagasta pārvaldes vadītāja Benita Štrausa kopības sajūtu pielīdzināja dūrainim, sakot: „Cik mīļš ir dūrainis. Pirksts ir kopā ar otru pirkstu. Cilvēks kopā ar otru. Sajūta sasilda. Kopā – drošības un siltuma sajūta. Kopā var veikt lielas lietas. Paldies par brīvību varam teikt viens otram, kas gāja un darīja to, ko lika sirds. Katrs mēs esam viens, bet, kad kopā ar pārējiem – kulaks. Ir silta sajūta dūrainī… Lai atjaunojas kopā būšanas sajūta. Visi esam savējie. Savās mājās, pagastā, novadā, valstī esam savējie.”

Savos barikāžu stāstos, pārdomās un kādā sirsnīgā jokā dalījās Stefans Rāzna, Ilūkstes novada pašvaldības priekšsēdētājs, Andrejs Saušš, Lenvija Rāzna, Valērija Puida, Jānis Savičs, Jānis Voitkevičs, Paulis Vuškāns, Raimonds Soms, Jānis Komuls, Leontīne Komule, Māris Daukste un citi bebrenieši. Pasākuma noslēgumā, kājās stāvot, tika izdziedāta „Pie Dieviņa gari galdi”.

Ar bebreniešu atmiņu stāstiem un pārdomām, kā arī ar plašāku pasākuma atskatu varēs iepazīties jau nākamnedēļ „Ilūkstes Novada Vēstis” februāra numurā.

 

 IMG 5836

IMG 5851

IMG 5853

IMG 5874

IMG 5877

IMG 5880

IMG 5901

IMG 5904

IMG 5909

IMG 5912

IMG 5930