Sapņiem un izaugsmei! Ir atklāts jaunais Ilūkstes novada sporta skolas Sporta centrs un rekonstruētais Ilūkstes sporta stadions

IMG 5327  Sports mūsu novadā vienmēr ir bijis nozīmīgs, un tagad šo vērtību, kopš šī gada novembra, pasvītros arī divas jaunas, varenas iespēju platformas, kas ļaus mūsu novada iedzīvotājiem sasniegt vēl neredzētus panākumu augstumus un kalpos kā restarts Ilūkstes novada sportiskumam.

9. novembrī Ilūkstē tika svinīgi atklāts jaunais Ilūkstes novada sporta skolas Sporta centrs un rekonstruētais Ilūkstes sporta skolas stadions.

   Svinīgo atklāšanas pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, viesi no Jaunjelgavas, Viesītes, Jēkabpils, Daugavpils, Neretas, Salas, kā arī mūsu novada pašvaldību un skolu pārstāvji un novada iedzīvotāji.

Sapnis tas ir sākums visam. Reiz Ilūkste sapņoja par skaistu un ērtu stadionu. Nu, tas ir beidzot piepildījies. Dodoties ikdienas gaitās, katrs ilūkstietis rūpīgi sekoja stadiona rekonstrukcijas darbiem. Tagad varam droši teikt, ka stadions ir ne tikai viens no Ilūkstes lepnumiem, bet arī mūsu pilsētas košums! Un paturam prātā, ka Ilūkste kļūst aizvien bagātāka ar iespējām realizēt savas ieceres. Ilūkstes stadiona rekonstrukcijas darbu laikā tika izbūvēti skrejceļi, lodes grūšanas, šķēpa mešanas, augstlēkšanas un kārtslēkšanas sektori, tāllēkšanas bedre. Tika veikta palīgēkas pārbūve, izbūvējot treneru telpas un inventāra noliktavu. Izbūvētas skatītāju sēdvietas, kā arī veikti labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi stadiona teritorijā, izveidojot mūsdienām atbilstošu tehnisko nodrošinājumu un estētisko izskatu. Šobrīd var droši apgalvot, ka Ilūkstes stadions ir laba treniņbāze novada sportistiem, kā arī vieta augstāka ranga sacensību rīkošanai. Svinīgā pasākuma laikā, Ilūkstes novada sporta skolas direktora p. i. Alvis Šedis, pārgriežot lenti, atklāja stadionu, mūsu jaunie sportisti devās laukumā un kopīgi ievingrinājās.

Bet par pēdējo mēnešu, pat gadu, gaidītāko notikumu var dēvēt jaunā Ilūkstes novada sporta skolas Sporta centra atvēršanu, kas nebūt nav bijis viegls ceļš. Sapnis tika lolots no 2005. gada, 2009. gadā – otrais domes sasaukums ļāva iecerei pastiepties pretī darbu uzsākšanai, tika ielikti ēkas pamati, labiekārtota vide. Bet sākumā jau daudzi teica – “tā ir traka ideja – tādā mazā miestā celt baseinu!” Bet reālie darbi ir pierādījuši pretējo. Ilūkstes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna svinīgajā atklāšanas pasākumā uzsvēra: “Novembris – zīmīgs mēnesis – valsts svin savu dzimšanas dienu, pieminam brīvības cīnītājus. Novembrī tika dibināts Ilūkstes novads, bet šogad, arī novembrī, tiek atvērti vārti stadionam un durvis baseinam. Paldies Latvijas Zemnieku savienībai, kura izcīnīja pirmās investīcijas. Paldies projektētājiem, būvniekiem, pašmāju politiķiem, kuri atbalstīja ieceri. Es esmu ļoti gandarīts un izsaku visiem to lielo prieku. Esam lepni par novadu, par pilsētu, visu, kas mums ir! Sportosim un būsim veselīgāki!”

Atklāšanas pasākuma laikā skanēja stiprinājuma un vēlējuma vārdi, citu novadu pārstāvji uzsvēra, ka jaunizveidotais Sporta centrs ir ekskluzīva ēka, pirmais baseins visā Sēlijas novadā, kas paver iespējas mums ikkatram būt aktīviem, jo peldēšana ir ne tikai sporta, bet arī veselības objekts. Uzsverot, ka te nāks ne tikai bērni, bet arī vidējā paaudze un seniori. “Apzinieties to, ka tas, kas pie jums ir sasniegts un paveikts, ir kaut kas tāds, uz ko daudzi citi tikai cer un sapņo. Tādu sporta būvi ir pelnījuši ne tikai pilsētu, bet noteikti arī lauku un mazpilsētu iedzīvotāji. Lai šī vieta ir dzīva!” – skanēja vēlējumos. Bet priesteris Arnis Maziļevskis, svētījot jaunbūvi teica: “Dievs visu devis mūsu rokās, lai mēs veidotu dzīvi. Vajag pārvarēt padomijas sekas… Dievs mūs aicina doties tālāk, dod zīmes. Šī ēka – arī zīme, ka mēs visu varam un tiekam iedrošināti ikdienas solī. Lai jaunizveidotais baseins kalpo mūsu garīgajam un miesas stiprinājumam.” Pasākuma izskaņā visi klātesošie tika aicināti iepazīties ar baseina telpām, kā arī visi kopīgi varēja priecāties par sinhrono peldētāju no Šauļiem priekšnesumu, kā arī mūsu pašu Ilūkstes novada bērnu sniegumu.

Vērts piebilst, ka Latvijā peldēšanas paraugdemonstrējumu sniedzēju niša vēl ir brīva. Kā jau arī iepriekš tika uzsvērts, jaunais baseins, tās ir jaunas iespējas skolēniem apgūt sporta stundā peldēšanas prasmes, attīstīt un norūdīt fizisko veselību, saņemt to, ko citu novadu bērniem nemaz nav iespējams saņemt. Arī sporta skolai ir sācies jauns un interesants darba posms. Ilūkstes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vad. p. i. Līga Baltrukeviča atgādinot stāsta: “Gribu uzsvērt, ka Latvijas Peldēšanas federācija ir izpētījusi, ka Latvijā noslīkšana kā nāves cēlonis tiek konstatēta piecas reizes biežāk nekā vidēji Eiropas Savienībā, un tā ir otrais biežākais nāves cēlonis bērniem un jauniešiem līdz 19 gadu vecumam. Tāpēc Latvijas Peldēšanas federācija rosina ieviest obligāto peldēšanas apmācību sākumskolas klasēm visā Latvijā, un arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas vadītājs uzskata, ka Izglītības ministrijai vajadzētu apsvērt šo priekšlikumu. Ir izskanējusi arī doma, ka būtu nepieciešams uzbūvēt vēl 20 baseinus, lai nodrošinātu skolēnu piekļuvi baseinam 50 km rādiusā. Tāpēc mūsu bērni jau ir ieguvēji! Esmu pārliecināta, ka Dievs gādā par mūsu novadu un Viņam vēl daudz labu lietu un notikumu priekš mums ir ieplānots!”

Šobrīd Ilūkstes novada sporta skolas Sporta centrs ir veiksmīgi uzsācis savu darbību, tajā ietilpst divi baseini – lielais un mazais, tvaika pirts un sauna. Darbu ir uzsācis jaunais personāls – galvenā administratore – Viktorija Smagare, administratores – Lāsma Pupiņa un Aiga Valpētere, par kārtību un drošību baseinā rūpējas instruktori – Mareks Bogdanovs Rimants Jankovskis un Lauris Linards, Sporta centra komandas neatņemama sastāvdaļa ir arī medmāsa Lūcija Vinokurova, saimniecības daļas pārzinis Jānis Kerubins un trenere Snežanna Bondere. Komanda visus apmeklētājus gaida katru dienu, darbadienās no 7.00 – 22.00, brīvdienās no 10.00 – 22.00, kā arī no 10. novembra mūsu novada skolēniem te notiek peldēšanas stundas.

Jaunais Ilūkstes novada sporta skolas Sporta centrs veicinās un vairos ne vien skolēnu, bet arī ikkatra interesenta iespējas savu ikdienu pavadīt aktīvi un veselīgi. Un ir vērts atcerēties un domāt par to, ka šīs jaunbūves kalpo kā pierādījums tam, ka mūsu novadā ir vērojama izaugsme, tiek meklētas un rastas iespējas attīstībai.

 

IMG 5334

IMG 5399

IMG 5477

IMG 5486

IMG 5490

IMG 5599

Vairāk foto skatīt fotogalerijā