Sākas pieteikšanās Latvijā pirmajām ES erudīcijas sacensībām „Eiropas pieccīņa”

    Ir sākusies pieteikšanās Latvijā pirmajām Eiropas Savienības (ES) erudīcijas sacensībām Eiropas pieccīņa”. Tās organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.

Sacensībām var pieteikties komandas 3 līdz 8 cilvēku sastāvā. Eiropas pieccīņa” norisināsies aptuveni piecus mēnešus – no 15. aprīļa līdz 9. septembrim.

 

Sacensību laika grafiks

ES erudīcijas sacensību Eiropas pieccīņa” atklāšana notiks 15. aprīlī. Sacensību laikā dažādās Latvijas pilsētās notiks pieci erudīcijas sacensību posmi – katrs no tiem veltīts pieciem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem.

Komandas sacentīsies šādās disciplīnās:

  • erudīcijas spēlē jeb viktorīnā;
  • debatēs;
  • slēpņošanā;
  • video veidošanā.

Sacensību posmus vadīs mūziķis un TV radījuma Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs.

 

Kā pieteikties ES erudīcijas sacensībām Eiropas pieccīņa”?

Svarīgi: vismaz vienam no komandas dalībniekiem pieteikšanās brīdī ir jābūt 18 gadus vecam!

 

Galveno balvu – braucienu visai komandai 3000 eiro vērtībā uz kādu no ES valstīm – saņems komanda, kura sacensību kopvērtējumā iegūs augstāko punktu skaitu.

Katrā no pieciem sacensību posmiem piešķirs arī vērtīgas veicināšanas balvas – komandai, kura konkrētajā posmā būs sasniegusi labāko rezultātu. Komandu rezultātus vērtēs Latvijas Eiropas Parlamenta deputāti, nozaru eksperti un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru profesijas vai vaļasprieki ir saistīti ar kādu no piecām erudīcijas sacensību disciplīnām.

Plašāka informācija: https://goo.gl/jDKcT8

 

Sabīne Dzene

Tel.: +371 26659666

E-pasts: pieccina@esmaja.lv