Sadraudzības vidusskolā Lāčplēša dienai veltīta klases stunda

IMG 7438       10. novembrī Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 10. un 11. klašu skolēniem, kā arī 11. klases audzinātājai Irinai Malānei un latviešu valodas skolotājai Zinaīdai Ķederei bija lieliska iespēja pirms 11. novembra Lāčplēša dienas svinībām satikties ar Rutu Krapāni Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēkā.

   Atceroties bargās ziemas, Ruta Krapāne pieminēja, ka arī izsūtījumā pie katras latviešu mājas pavasarī ziedēja puķes, kas radīja mājīguma sajūtu. Latvieši cēla mājas, šuva sev drēbes, darināja brīnišķīgus mākslas darbus no koka.

Rutai Krapānei ļoti paveicās, jo viņas ģimene nebija sadalīta, bērni varēja augt un darboties ar tēvu un māti kopā, ne visiem tā paveicās, kā arī ne visi atgriezās dzimtenē.

Mēs sapratām, ka tas nežēlīgais laiks, kad cilvēki zaudēja mājas, ģimenes, pilnīgi visu, bija ļoti grūts, mēs negribētu paši to piedzīvot.

Esam pateicīgi, ka Ruta Krapāne dalījās ar savas dzīves atmiņām, fotogrāfijām, kurās tika atspoguļotas gan viņas bērnība, gan ģimenes locekļi. Galvenā stāstītājas atziņa – jebkurā dzīves situācijā nav jāpaliek vienaldzīgam, ir jācīnās par patiesību un savu dzīvību.

Pateicamies Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēkai par pasākuma organizēšanu, kā arī par iepazīstināšanu ar jaunumiem grāmatu pasaulē un lasīšanas popularizēšanu jauniešu vidū. Bibliotēkas vadītāja akcentēja grāmatas, kuras stāsta tieši par Latvijas vēsturi, Latvijas cilvēkiem, kuri, neskatoties ne uz ko, izdzīvoja un palika savas dzimtenes patrioti.

 

IMG 7462