Sadraudzības vidusskolā aktuāla karjeras izglītība

Sadraudzības vidusskolā aktuāla karjeras izglītība

      Ilūkstes Sadraudzības vidusskolā 2017./2018. mācību gads ir īpaši aktīvs karjeras izglītībā. Mācību gada 1. semestrī vidusskolas izglītojamie papildus novada pasākumiem karjeras izglītībā ir piedalījušies vairākās aktivitātēs, ko organizēja vidusskolas klašu audzinātāji.

     Izglītojamajiem bija iespēja tikties gan ar Valsts policijas Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem, kuri skolēniem skaidroja izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos, personīgo atbildību, policista profesijas īpatnības, gan arī ar Ilūkstes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālisti Lāsmu Pokšāni, kura pieejamā un atraktīvā veidā jauniešiem skaidroja brīvprātīgā darba pamatfunkcijas, mērķus un iespējas Latvijā un Eiropā.

Decembra pirmajā nedēļā vidusskolēni tikās ar skolas absolventi Oļesju Pildiku, kura, absolvējot Valsts policijas koledžu, turpina dienestu Valsts robežsardzē. Izglītojamajiem bija brīnišķīga iespēja uzdot jautājumus gan par nepieciešamo izglītību dienestam Valsts robežsardzē, gan par darba ikdienu.

Papildus lekcijām skolēni intervēja Valsts robežsardzes darbiniekus, kā arī veidoja radošus plakātus, veltītus veselīgam dzīvesveidam, dabas aizsardzībai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai.

1. semestra aktivitātes ir sniegušas motivāciju piedalīties dažādos pasākumos arī turpmāk. 2. semestrī vidusskolēnus gaida „Ēnu dienu” un „Projektu dienu” aktivitātes.

 

 

Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas

skolotāja Natālija Besprozvannaja

 

20171204 140551

20171204 140705

20171204 140825