Realizē sociālā biznesa ideju

New Door A5 lv preview (1)       Platforma New Do(o)r Riga aicina ikvienu, kuram ir jauna sociālā biznesa ideja, piedalīties konkursā, kura uzvarētājiem jau ir apsolīts atbalsts no mentoriem, kuri sniegs padomus un nodrošinās vajadzīgos kontaktus.

      Sociālā uzņēmējdarbība ir tāds biznesa veids, kur par veiksmes kritēriju uzskata nevis gūto peļņu, bet gan kādas sociālas problēmas risinājumu. Piemēram, pensionāru iekārtošana darbā, maznodrošinātu personu apgādāšana utml. Taču arī peļņa ir vajadzīga: viņiem pēc idejas jādzīvo no saimnieciskās darbības rezultātā nopelnītajiem līdzekļiem, nevis ziedojumiem. Šajās dienās platforma New Do(o)r Riga projekta SEEEP (Sociālās uzņēmējdarbības pieredzes apmaiņas projekts jeb Social Entrepreneurship Experience Exchange project) ietvaros izsludina konkursu tieši šādiem uzņēmējiem: līdz 15.oktobrim ikviens, kuram ir atbilstošas biznesa idejas, var pieteikties interneta vietnē www.newdoor.lv – 10-15 labākajiem pretendentiem apsolīta intensīva apmācība un tādu mentoru palīdzība, kuri gan laipni sniegs padomus, gan noderīgus kontaktus, kā arī dalība starptautiskā forumā.

      «Prognozējam, ka līdz pieteikšanās termiņa beigām mums būs iesniegti vairāki desmiti pieteikumu. Perspektīvāko ideju autorus aicināsim uz tikšanos ar ekspertiem: sarunai ar katru no viņiem pretendentam tiks atvēlētas trīs minūtes – pa šo laiku viņam būs jāizklāsta savas idejas būtība un jāpierāda tās dzīvotspēja. Labākie šo «ekspresinterviju» dalībnieki nokļūs mūsu akseleratorā, kur eksperti un mentori pusotru mēnesi palīdzēs izstrādāt šo ideju pamatvirzienus: kā piesaistīt finansējumu, kādu organizācijas formu izvēlēties, kā strādāt ar klientiem, kā ar valsts iestādēm un tā tālāk,» – pastāstīja New Door programmas vadītāja Diāna Lapkis.

       Pēc viņas sacītā, akseleratora dalībniekiem būs jāveic simbolisks vienreizējs maksājums (domājams, 70 eiro no projekta), taču, kā uzsvēra D.Lapkis, maksa netiks noteikta mantkārīgu apsvērumu dēļ, bet gan nolūkā stiprināt kursantu atbildību. Viņa arī norādīja, ka piedalīties konkursā var gan jebkura fiziska persona, kurai ir sociālā biznesa ideja, gan jau strādājošas firmas. Šogad jauno uzņēmīgo un atbildīgo cilvēku apmācību noslēgums gaidāms 10. un 11. decembrī ar starptautisku forumu, kas notiks Rīgā.

      Drīzumā sagaidāms, ka pār sociālajiem uzņēmējiem nolīs dzīvinošs valsts rūpju lietus reāli piešķirtu grantu veidā – finanšu institūta Altum mājas lapā jau izvietots attiecīgs paziņojums. Tiesa, grantu piešķiršana gaidāma nākamajā, 2017. gadā. Kā skaidroja Labklājības ministrijas pārstāve Ingeborga Linde, līdz gada beigām vēl jāizstrādā šādu organizāciju atbalsta sistēma, tajā skaitā kritēriji pretendentiem, un, lai to izdarītu, ierēdņiem būs nepieciešama laba fantāzija: šobrīd Latvijā statuss «sociālais uzņēmējs» neeksistē, un daļa šādu komersantu strādā kā bezpeļņas organizācijas, bet daļa – kā parasti SIA ar neierastiem darbības mērķiem.

     Тomēr līdz 2016. gada beigām grantu pretendentiem izvirzāmajām prasībām ir jābūt noformulētām, pieteikumu veidlapām – sastādītām, tādējādi Altum speciālisti pirmos projektus varēs izvērtēt jau 2017.gada sākumā. Sociālās uzņēmējdarbības grantiem Latvijā iedalīti 14,9 miljoni eiro, no kuriem 12,7 miljoni ir Eiropas Sociālā fonda piešķirtie līdzekļi, kas līdz 2022. gadam sadalāmi 200 projektiem.

Raksts sagatavots pēc smartlatvia.lv materiāliem

Diāna Lapkisa

Programmas direktore

NewDoor Riga

+371 28311737

diana.lapkis@newdoor.lv

www.newdoor.lv