Raudas internātpamatskolas skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Daugavpili

IMG 5973      2015. gada 24. novembrī, pateicoties Raudas internātpamatskolas skolēna Kristapa Daģa pareizajai atbildei pasākumā „Viena diena drošībai”, skolas bērniem bija iespēja apmeklēt Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta Latgales reģionālo centru Daugavpilī.

     Ierodoties centrā, bērniem bija iespēja uzzināt visu interesējošo informāciju par NMP dienesta mediķu darbu, kā arī apskatīt operatīvo transportu, iepazīties ar tajā izvietoto navigāciju, medicīnas aprīkojumu un ielūkoties mediķu mugursomās. Bērniem bija iespēja iejusties slimnieka lomā – NMP mediķi ieguldīja viņus nestuvēs un uzlika kakla skriemeļu stiprinātāju („šinu”). Atkārtojot pasākumā „Viena diena drošībai” iegūtās zināšanas, skolēni varēja demonstrēt savas iemaņas, veicot sirds masāžu un elpinot ar skābekļa masku manekenu „Anniņa”. Bērniem ļoti patika arī 113 zvanu centrs, kur viņiem bija iespēja vērot, kā zvans kļūst par izsaukumu.

Pēc NMP dienesta apmeklējuma bērni devās uz Daugavpils zooloģisko dārzu. Pateicoties tā vadītājam Mihailam Pupiņam, mūsu bērniem durvis tika atvērtas zoodārza brīvdienā. Bērni bija ļoti priecīgi par zoodārza iemītniekiem, īpašu uzmanību izpelnījās pērtiķīši un rāpuļi. Par Raudas internātpamatskolas mīlulīti kļuva zoodārza trusītis.

Raudas internātpamatskolas bērnu vārda izsaku pateicību NMP dienestam, kas ļāva ielūkoties savā nepavisam vieglajā ikdienā, kā arī paldies Daugavpils zooloģiskajam dārzam par iespēju apskatīt zoodārza iemītniekus.

 

Direktors Andrejs Vēvers

 

IMG 5975

IMG 5979

IMG 5981

IMG 5983

IMG 5987

IMG 5989

IMG 5993

IMG 5995

IMG 5999

IMG 6000

IMG 6002