Raudas internātpamatskolas komanda piedalījās sacensībās Ciblas novadā

IMG 6039     Ciblas novada Zvirgzdenes pagasta Ezersalas internātpamatskolā 3. martā notika Latgales zonas speciālo skolu izglītojamo šautriņu mešanas sacensības. Sacensībās tika pārstāvēta arī Raudas internātpamatskolas komanda.

     Pirms lielā turnīra skolā notika komandas atlases sacensības sešās kārtās. Tika atlasīti pieci labākie un stabilākie skolas šautriņu metēji. Raudas internātpamatskolas komandā iekļuva: 2015. gada Latgales zonas šautriņu mešanas čempions Valentīns Dreisks, Juris Saušs, Gatis Kristaps Bašķis, Marta Skrazlovska un Sandrīte Dzene.

Sacensības notika pēc vienkāršotiem noteikumiem. Attālums no mešanas vietas līdz dēlim un augstums līdz centram – standarta (pēc Latviadarts reglamenta), spēle notika uz šautriņu dēļa puses, kur ir cipari no 1 līdz 10. Katrs dalībnieks meta 5 reizes pa 3 šautriņām (kopā pa 15 šautriņām katram).

Sacensību dienā bija ieradušās astoņas Latgales zonas komandas, kopumā 40 dalībnieki, kuri tika sadalīti pa 8 dalībniekiem pie 5 šautriņu dēļiem. Notika priekšsacīkstes, pēc kurām labākie 12 dalībnieki iekļuva finālā (labākais kopsummas rezultāts). Pēc rezultātu kopsummas dalībnieki tika sakārtoti vietās no 1. līdz 12. Finālā spēlēja šādu vietu dalībnieki: 1. pret 12.; 2. pret 11.; 3. pret 10.; 4. pret 9.; 5. pret 8. un 6. pret 7.. Dalībnieki katrs meta pa 3 šautriņām 5 reizes, līdz divām uzvarām. Katra pāra uzvarētājs iekļuva labāko sešiniekā, bet tad labāko trijniekā.

No Raudas internātpamatskolas komandas labāko divpadsmitniekā iekļuva Gatis Kristaps Bašķis ar otru labāko rezultātu (117 punkti) un Juris Saušs ar septīto labāko rezultātu (113 punkti). Turpmākajā izslēgšanas spēlē Juris savam pretiniekam piekāpās un palika ārpus sešinieka”, savukārt Gatis Kristaps uzvarēja savu pretinieku un tika labāko sešiniekā. Gatis Kristaps piekāpās pārstāvim no Medumu komandas un kopvērtējumā ieguva 5. vietu, bet Juris palika 12. vietā.

Šoreiz nepaveicās Valentīnam, kurš priekšsacīkšu pēdējā kārtā šautriņu izmeta no mērķa, tādējādi sabojājot savu rezultātu un neiekļūstot divpadsmitniekā, iegūstot 103 punktus un 27. vietu. Marta ieguva 100 punktus un 29. vietu, bet Sandrīte izcīnīja 85 punktus un dalītu 38/39. vietu.

Paldies bērniem par ieguldīto darbu! Paldies arī internāta skolotājiem I. Melderim un J. Vitkovskim par palīdzību skolas atlases turnīros! Tikai caur grūtībām dzimst uzvaras un nostiprinās mūsu gars!

 

IMG 6041

IMG 6045

IMG 6046

IMG 6048

IMG 6049

IMG 6053

IMG 6057