Putnu vērošana 2016

002       Pierasta lieta, ka Bebrenes Putnu salā katru pavasari pulcējas gan putni, gan putnu vērotāji! Arī šogad 16. aprīlī notika putnu pasākums Dvietes palienes Vides klasē ”Gulbjos”.

       Tuvāk iepazīt putnus un to balsis mums palīdzēja biologi no Rīgas – Ilze un Jānis Priednieki. Vides klases nodarbībā piedalījās 28 interesenti gan no Bebrenes, Zariņiem, Kaldabruņas, gan Daugavpils un Rīgas. Putnu ekskursijas sākumā visi devāmies uz skatu platformu turpat Putnu salā, teleskopos un binokļos vērojām ķīvītes, baltos stārķus un niedru lijas. Pēc tam autobusā devāmies uz putnu vērošanas torni Skuķu ezera ziemeļu malā pie Zariņu salas, kur varēja redzēt gulbjus, dažādas pīles, gauras un mežiņā klausīties žubīti, svirlīti, meža strazdu, dzilnīti un citus meža dziedātājus. Turpat palieņu pļavās ganījās dzīvei savvaļā piemērotie liellopi, kuriem sākuši dzimt teliņi, savus varenos ragus nodemonstrēja arī bara skaistākais bullis! Pēc tam devāmies zosu baru meklējumos uz Daugavas pusi aiz tilta pār Berezovkas upi. Neskatoties uz to, ka zosu migrācijas kulminācija jau beigusies, mūs iepriecināja diezgan lieli bari ar aptuveni 2000 – 3000 zosīm. Vērot zosis teleskopā bija iespaidīgi, kad vienlaicīgi paceļas spārnos vai nolaižas tūkstošiem baltpieres zosu, arī troksnis ir pamatīgs! Atpakaļceļā turpat ceļmalā pie ”Slobodas” tilta pamanījām 2 dzērves, kurām lēmām zagās klāt lapsa, bet mēs viņas medības iztraucējām! Piedod, lapsa kūmiņ!

      ”Gulbjos” putnu vērotājus sagaidīja saimnieces ar pavasara zupu un pavasara ”gaļu”. Maltīte tika pagatavota no tā, kas šai brīdī atrodams dabā – no gārsām, nātrēm, pienenēm un skābenēm.

011

013

014

017

019

024

026

032