Publicēts iedvesmojošs videostāsts par lauksaimnieci Inetu Timšāni

TUESI  Ineta lauksaimniece       Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par jauno lauksaimnieci Inetu Timšāni, kura audzē arbūzus, melones un kabačus Ilūkstes novadā. Video veidots Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros.

   „Strādājot savā saimniecībā, tu zini, ka tu strādā sev, nākamajai paaudzei, skaistākam novadam un Latvijai. Tu vari izvēlēties, ar kādiem cilvēkiem tu komunicē – tas ir vēl viens pluss, kādēļ ir jāstrādā sev,” ir pārliecināta jaunā lauksaimniece Ineta Timšāne Ilūkstes novadā.

„Lauku cilvēkam brīvības sajūta ir ļoti svarīga. Ir kaut kas jādara, un ir arī jāatpūšas. Zemnieks var atrast brīžus, kad atpūsties un gūt daudz lielāku piepildījumu, nekā strādājot algotā darbā,” uzskata Ineta.

„Mēs varam dzīvot brīvā valstī. Mēs varam piecelties no rītiem un runāt latviešu valodā. Tā ir tā burvība, kas ir Latvijai,” atzīst Ineta.

„Katram cilvēkam ir vajadzīga vieta un valsts, lai viņš būtu piederīgs. Arī man ir vajadzīga Latvija, lai es jūtu, ka viņa eksistē, viņa dzīvo un viņa elpo.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100. dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos.

Video veidots projekta „TUESI.LV Latvijas simtgadei” ietvaros, kuru īsteno biedrība „NEXT” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

 

Papildu informācija:

Projekts „TUESI.LV”

e-pasts: info@tuesi.lv

Tālr.: 22382139