Projektu dienās sākumskolēni iepazina veselīga dzīvesveida principus

005      Ilūkstes 1. vidusskolā no 17. līdz 19. februārim norisinājās Projektu dienas, kuru laikā tiek sekmēta skolēnu interese par pētniecisko darbību, attīstās patstāvīgā darba iemaņas, tiek veicināts skolēnu radošums, pilnveidotas noformēšanas, praktiskās darbošanās un savstarpējās sadarbības prasmes. Šī gada projekta dienu vienojošā tēma 1.- 4. klasēs bija „Veselīga uztura ABC”.

 Tēmas apguves laikā skolēni iepazinās ar veselīga uztura piramīdu, pētīja uzrakstus uz pārtikas iesaiņojuma etiķetēm, veidoja mozaīkas, zīmēja zīmējumus, gatavoja savu sapņu ēdienkarti, degustēja veselīgu uzturu. Tomēr, lai būtu vesels, svarīgs ne tikai pareizs uzturs, bet arī fiziskās aktivitātes. Tāpēc visas projektu dienas sākās ar ritmisku vingrošanu, ko vadīja 11.b klases skolnieces Dinija Rimoviča un Alīna Kovaļčuka, par muzikālo noformējumu parūpējās 11.a klases skolnieks Kristaps Isoda.

Sākumskolas skolotājas un skolēni izsaka pateicību skolas medmāsai Dainai Aleksei, kura iepazīstināja skolēnus ar veselīgiem un garšīgiem našķiem, kopā ar skolas pavārēm bija sagatavojusi interesantu augļu un dārzeņu degustāciju, kā arī citas interesantas nodarbošanās.

Pateicamies Ralfa Roberta Zīberga māmiņai, kura noorganizēja 2. klases skolēniem nodarbību par pareizu uzturu un, kā rūpēties par savu veselību gripas laikā. Nodarbības beigās skolēni pateicās Gunitai Rakickai par interesanto stāstījumu. Otrklasniekiem īpaši patika pārbaudīt savas sirds darbību ar kardiogrammas palīdzību, kas lielākai daļai skolēnu bija kaut kas pavisam nedzirdēts.

Īstenojot dažādās aktivitātes, tika sasniegts projektu nedēļas mērķis – pievērst skolēnu uzmanību nepieciešamībai mērķtiecīgi rūpēties par savu veselību, ievērojot veselīga uztura principus.

 

15

017

020

24

26

20160218 112730

IMG 1716

IMG 1732

IMG 1733